"Akıllı Kentler Çalıştayı” Nilüfer'de

Nilüfer 28 Kasım 2016 18:25
Videoyu Aç "Akıllı Kentler Çalıştayı” Nilüfer'de
A
a

Nilüfer Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı REPLICATE projesi kapsamında düzenlenen AB HORIZON 2020 “Akıllı Kentler Çalıştayı” başladı.

Çalıştayda açılış konuşması yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, her işin başının doğru planlama olduğuna dikkat çekti.
Bursa’da düzenlenen AB HORIZON 2020 ‘Akıllı Kentler Çalıştayı başladı. İspanya’dan San  Sebastian, İtalya’dan Floransa ve İngiltere’den Bristol şehirlerinin "uygulamacı" olduğu, Almanya’nın Essen, İsviçre’nin Lozan ile birlikte Türkiye’den Nilüfer’in "izleyici" olduğu 5 yıllık REPLICATE projesi kapsamında yapılan uygulamalar ve örneklemelerin ele alındığı çalıştay Anatolia Otel’de yapılıyor. İki gün sürecek çalıştay da bilgi teknolojileri, kentsel planlama, enerji ve ulaşım konuları atölye çalışmalarıyla masaya yatırıldı.

HER  İŞİN  BAŞI  PLANLAMA
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Başkan Mustafa Bozbey, her işin başının planlama olduğuna dikkati çekti. Plansız işlerde hedefe ulaşmada güçlüklerle karşılaşılacağını kaydeden Mustafa Bozbey, ”Bugünden başlayarak, iki gün boyunca yapacağınız çalışmaların projemize ve Nilüfer Belediyesi’ne artı değer katacağına inanıyorum. Tüm paydaşlarımızla birlikte, akıllı şehir hizmetlerini birlikte yapmak ve yenilikçi teknolojilerin etkisini göstermesiyle vatandaşların refahını arttırmak için kalıcı çözümler bulacağımıza inanıyorum. Nilüfer Belediyesi olarak  vizyonumuz, sürdürülebilir, yenilikçi yaklaşımlarıyla, uluslararası düzeyde örnek yerel yönetim kurumu ve demokrasi kenti olmaktır” dedi. İngiltere Exeter Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mike Yearworth da REPLICATE projesinin amacı ve uygulamaları hakkında teknik bilgiler verdi. REPLICATE projesini yenilikçi ve teknoloji rönesansı olarak değerlendiren Yearworth, şehirlerin gelişimi ve uygulamaların önemine dikkat çekti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat