Loading...

‘ALİYE ŞAHİN KOROSU’ GÖNÜLLERİ TİTRETTİ

Bursa 15 Ocak 2018 22:00
Videoyu Aç ‘ALİYE ŞAHİN KOROSU’ GÖNÜLLERİ TİTRETTİ
A
a

Her defasında muhteşem bir konser vererek aylarca adından söz ettiren Aliye Şahin Türk Halk Müziği Korosu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde verdiği konserle yine halka sadece türküleri dinletmekle kalmayıp, türküleri adeta yaşattı.

Aşık Veysel, Karacaoğlan, Neşet Ertaş gibi üstadların yolundan giden Aliye Şahin Türk Halk Müziği Korosu yüreklerini ortaya koyarak halkın gönül tellerini titretmeye devam ediyor.  7 yıldır Bursa’da verdiği konserlerle adından söz ettiren Aliye Şahin Türk Halk Müziği Korosu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlediği konserle türkü severlere unutulmayacak bir gece yaşattı. Aliye Şahin Türk Halk Müziği Korosu Kurucusu Aliye Şahin, “Şu an inanılmaz bir mutluluk içerisindeyiz. Her konserimizde ilk defa konser veriyormuşçasına ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Koromuz 7 yıldır faaliyet göstermekte. Biz koromuzu sadece koro olarak değil bir aile olarak gördük ve faaliyetlerimizi öyle yaptık. Büyük seyirci kitlesine sahibiz. Çalışmalarımıza her yerde devam ettik.Sesimizi duyurmak için metrolarda saz çaldık türküler söyledik. İnsanlara kendi özümüz olan türküleri sevdirmeye çalıştık. Her sene konserlerimize devam ederken huzurevleriyle, derneklerle ve TV programlarıyla destekledik. Ne kadar çok insana ulaşırsak o kadar başarılı oluruz” ifadelerini kullandı. Diğer korolardan farklı olan halkı içine alan bir koro olduğunu dile getiren Şahin, “Bizim konserlerimiz sıradan konser programı gibi değil, gelen halkı da içine alan bir konser oluyor. Konserden ayrılan seyirci çok mutlu olarak ayrılıyor ve bu mutluluklarını bizim paylaşıyorlar. Sıradanlığın dışına çıkan bir koronun şefi olarak beni çok ama çok mutlu ediyor. Koromuzun elemanlarının verdiği emekler öyle büyük ki bunu tarif etmek imkansız. Başarımıza başarı katarak yolumuza devam ediyoruz. Ve bunu gönüllü olarak yapıyoruz. Sazlarımız kendi yetiştirdiğimiz kişilerden oluşuyor. Tıpkı koromuzdaki elemanlar gibi. Hiçbir şey beklemeksizin yüreğimizi koyarak bu işi yapıyoruz. Başarımızın sırrı işini severek yapmak. Türküleri sadece söyleyerek değil yaşatarak dinletmektir. Bizim soyumuz Yunus Emre’den, Pir Sultan’dan, Karacaoğlan’dan Aşık Veysel’den Mahsuni’den, Neşet Ertaş’tan geliyor” diyerek hep birlikte buna sahip çıkacaklarını belirtti.

Kaynak : ÖZLEM ATAÇ / ÖZEL HABER
1000
icon
Hatice Soysal 31 Ocak 2018 11:19

Muhteşemsiniz sayenizde Türkülerimizle bir bütün oluyoruz. Hep birlikte hüzünlenip, hep birlikte coşuyoruz. Sağolun iyiki varsınız. Başarılarınızın artarak devam edeceğinden eminim. Yolunuz açık olsun

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat