'Bilgiyi paylaşmak hayattır'

Nilüfer 2 Kasım 2016 16:30
Videoyu Aç 'Bilgiyi paylaşmak hayattır'
A
a

Kitap Atölyesi Komisyonu üyeleri eldeki kıt imkanlarla bir mucizeyi gerçekleştirerek Türkiye’nin dört bir yanına, yardımsever vatandaşların verdiği destekle toplanan kitapları mezralara kadar gönderiyor.

30 yıllık yoğun mesai, ağır iş yükünden sonra, yıllarca hayali kurulan emeklilik. Emekli olup da bir kenara çekilmeyenlerde var bu hayatta. Tıpkı Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Grubunda olduğu gibi. NKK-Emekliler Gurubu’na bağlı Kitap Atölyesi Komisyonu üyeleri eldeki kıt imkânlarla bir mucizeyi gerçekleştirerek Türkiye’nin dört bir yanına, yardımsever vatandaşların verdiği destekle toplanan kitapları mezralara kadar gönderiyor. Son bir yıl içinde 50 bin kitabı Bursa’nın dağ yöresi olmak üzere 81 vilayete göndererek büyük başarıya imza atan kitap atölyesinde halen 30 bin kitap stoku bulunuyor. NKK Başkanı Fehmi Enginalp, “Kent konseyimiz sadece Bursa’da değil, üstlendiği organizasyonlarla ve gerçekleştirdiği faaliyetlerle ülke çapında rol model olmuş bir kurumdur. Eğitim, çevre-imar, kültür-sanat, spor ve siyaset-hukuk toplum araştırma komisyonlarımız ile Nilüferlilerin daha çağdaş, modern yaşamaları için Nilüfer Belediyesi’nin çalışmaları arasında bir köprü vazifesi görerek 7/24 hizmet ediyoruz. Oluşturduğumuz mahalle komiteleri ile vatandaşlarımıza her alanda yardımcı oluyoruz” ifadelerini kullandı.
“MEZRALARA KADAR ULAŞTIK”
Kitap Atölyesi Komisyon Başkanı Dursun Keskin, yardımcıları Oya Erkonuk, Mustafa Nacar, üyeler Kemal Yavuz ve Tuna Keskin’i kitap toplama ve gönderme telaşında yakaladık. Dursun Keskin, “ Konseye dağ bölgesinden gelen bir dilekçe ile Nilüfer’de oturan vatandaşlarımızın bize verdiği destek ile ilk kitaplarımızı toplamaya başladık. Daha sonra gelen talepler doğrultusunda özellikle Güneydoğu bölgesinde mezralara kadar kitap göndermeye başladık. Envanterimizde 13 farklı çeşitlikte anaokulundan, liseye, TEOG’ dan KPSS’ye kadar binlerce kitap bulunmakta. Her gün onlarca dilekçe geliyor. Okulların ihtiyaçları sadece kitaplarla sınırlı değil. İş kitaplara kalsa yılbaşına kadar en az 1 milyon kitaba ihtiyaç sahipleri tarafından bizden beklenmekte. Vatandaşlarımız eğitim konusunda duyarlı. Aracılığınızla buradan vatandaşlarımızın evlerinde değerlendirdikten sonra kitaplıklarda beklemeye aldıkları kitapları atölyemize ulaştırmalarını rica ediyoruz. Bilgi paylaşıldıkça değerlidir” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat