Loading...

‘Birlikte yöneteceğiz’

Bursa 7 Ocak 2018 02:08
Videoyu Aç ‘Birlikte yöneteceğiz’
A
a

Uludağ’da turizmin bütün yıla yayılması maksadıyla düzenlenen Dört Mevsim Uludağ Çalıştayı başladı. Çalıştayda konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Yeni projeler çok güzel. Uludağ’ı birlikte yöneteceğiz” dedi.

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da, turizmin bütün yıla yayılması için yapılacak çalışmalar Dört Mevsim Uludağ Çalıştayı’nda masaya yatırılıyor. Çalıştayda Uludağ’ın 12 ay turizme hizmet etmesinin sağlanması amaçlanırken bölge, spor sağlık ve kongre turizmine açılacak. 9 otelden 5’inin yenilenmesi onaylanırken, 41 bin metrekare alandaki yıkım ise tamamlandı.

“TUVALET İZNİ ALMIŞ, OTEL YAPMIŞ”

Çalıştayda konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Uludağ’a çok para harcayacak turistleri çekmek gerekir. Orman Su İşleri Bakanlığı olarak her türlü desteğe hazırız. Uludağ’ı birlikte yöneteceğiz. Buraya kaçak, uydurma şeyler yapılmış. Tuvalet izni almış, otel yapmış. Bunların da gereğini yaptık. Yeni projeler çok güzel. 12 tesisin temelini atacağız” diye konuştu.

İNDİRİM MÜJDESİ

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise, “Bursa için yeni bir kapı aralanıyor. Bir turizmci arkadaşımız su parasının yüksek olduğunu söyledi. Belediye Başkanımız yüzde 10 indirim yapıldığını söyledi ama bir yüzde 10 daha gerekiyor” dedi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, turizm belgeli tesislere su fiyatlarında yüzde 10 ilave indirim müjdesi verdi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat