"Bugün milli irade için buradayız"

Bursa 3 Aralık 2016 18:16
Videoyu Aç "Bugün milli irade için buradayız"
A
a

MHP’ den ihraç edilen Meral Akşener, Bursa’da ‘Demokrasi Hayatımız ve Darbeler' panelinde yaptığı konuşmada, kendisinin  tankların üzerine çıkmadı diye eleştirildiğini ileri sürerek, "Hangi lider tankın üzerine çıktı biri bana söylesin ben de 'Akşener eksik yaptı' diyeyim" diye konuştu.

MHP’ den ihraç edilen Meral Akşener, Bursa’da ‘Demokrasi Hayatımız ve Darbeler' panelinde yaptığı konuşmada, kendisinin  tankların üzerine çıkmadı diye eleştirildiğini ileri sürerek, "Hangi lider tankın üzerine çıktı biri bana söylesin ben de 'Akşener eksik yaptı' diyeyim" diye konuştu.
Genel  Merkez tarafından  görevden uzaklaştırılan eski  MHP Bursa İl Başkanı Yüksel Yılmaz tarafından, Bursa Kervansaray  Otel’de düzenlenen ‘Demokrasi  Hayatımız ve Darbeler’ konulu panele, Genel Başkan adayı  olduğu MHP'den ihraç edilen Meral Akşener  konuşmacı olarak katıldı. Salonun tamamen dolduğu toplantıda konuşan Meral Akşener, konuşmasında 15 Temmuz'da şehit olan vatandaşları ve askerleri saygı ile andığını söyledi.

“15 TEMMUZ’UN GALİBİ MİLLETİMİZDİR”
"15 Temmuz gecesi, hainlere, alçaklara karşı direnirken şehit olan vatandaşlarımızı ve emniyet güçlerimizi saygıyla anıyorum, ailelerine  sabır diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum" diyen Meral Akşener, şunları söyledi:
"Bugün milli irade için buradayız. Milli iradenin  tecellisinin var olabilmesi için, o ülkede demokrasinin olması şarttır, elzemdir, zorunludur. En çok milli iradeden bahsedenler, kendi  işlerine geldiği zaman 'milli irade lazımdır, şarttır' diyorlar.  15 Temmuz  gecesi bir kalkışma yaşandı. O gece, darbe teşebbüsü ve kalkışmadır  bana göre. 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsü, devletin şahsına, kurumsal yapısına ve seçilmiş iktidarına yapıldığını görünce millet sokağa çıktı ve tankların karşısında durdu."
Konuşmasında, "Milletimiz o gece, devleti de sokaktan topladı" diyen Meral Akşener, "Dolayısıyla 15 Temmuz’un galibi milletimizdir. O gece için 'Akşener tankların üzerine çıkmadı' diyorlar. Hangi lider tankın üzerine çıktı biri bana söylesin ben de 'Akşener eksik yaptı' diyeyim" diye konuştu.

PSİKİYATRİK DEMOKRASİ MODELİ
Demokrasinin olmazsa olmazının muhalefet olduğunu belirten Akşener, "Muhalefet eksiği söyler, iktidar hizmet yapar. Muhalefet bu hizmetlerin doğru yapılıp yapılmadığını denetler. Bu, psikiyatrik iktidar dönemlerinde neler olur. Savaş bileşeni hayatımıza girer. Bu gün olduğu gibi. Hainler, olumsuzlar, yok olması tariflenir. Bu tariflenme kim tarafından, iktidar tarafından. Şimdi bakıyoruz muhalefete, zaten iktidar partisinin CHP seçmeniyle işi yok. Geriye MHP kalıyor. Ben size neden bu kadar iyi anlaştıklarını söyleyeceğim. Psikiyatrik demokrasi modeli anlayışı bizim partimize de, söz konusudur da ondan" diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat