‘Bursa sağlıkta lider olacak’

Bursa 12 Eylül 2017 22:36
Videoyu Aç ‘Bursa sağlıkta lider olacak’
A
a

Vali İzzettin Küçük, arı terapi, sülük terapi, hidro terapi gibi 14 branşta hizmet verecek Tamamlayıcı Devlet Hastanesi’nin Türkiye’de ilk kez Bursa’da açılacağını açıkladı.

Vali İzzettin Küçük, Bursa medyasının temsilcileri ve köşe yazarları ile sohbet toplantısı düzenledi. Bursa’da sağlık alanında başta şehir hastanesi olmak üzere 7 büyük yatırım olduğunu hatırlatan Vali Küçük, Tamamlayıcı Tıp Merkezi’nin de ilk kez  Bursa’da kurulacağını bildirdi. Vali Küçük, “Halk arasında alternatif tıp deniliyor, ancak sağlığın alternatifi olmaz. Biz tamamlayıcı tıp diyoruz.14 branşta hizmet verecek. Arı terapi, sülük terapi, hidro terapi olacak” dedi.
 
YATIRIMDA ASLAN PAYI EĞİTİMİN

Bursa’da kamu yatırımlarından en büyük payı eğitimin aldığına işaret eden Vali Küçük, depreme dayanıksız olduğu belirlenen 13 okulun yıkımının başladığını ifade ederek, şunları söyledi: “Eğer bunu yapmasaydık cinayet gibi bir şey olurdu. 143 okulla ilgili onarım ve güçlendirme çalışması var. 40 yeni okul yapılıyor. Hayırseverlerimiz 21 okul inşa ediyor. 2018 Eylül döneminde 125-130 okul bitmiş olacak. Yeni eğitim öğretim dönemine Milli Eğitim tüm açıdan hazır.”
 
81 OKUL GÖZLEM ALTINDA
 
Vali İzzettin Küçük, uyuşturucu konusunda çok hassas olduklarını da belirterek, vatandaşın en küçük bir şüphe duyduğunda polisi aramasını istedi. Okulların açılmasıyla birlikte tedbirlerin artırılacağını kaydeden Vali Küçük, “Belirli hassasiyet tespit edilen 81 okul çevresinde MOBESE devrede olacak. Her okulda bir polis görevlendirildi. Uyuşturucu konusunda öğretmen ve velilere yönelik çalışma yaptık, rehber öğretmenler de uyuşturucu konusunda çok hassas olacaklar” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat