Loading...

“BURSA TURİZMLE ANILACAK”

Bursa 2 Ekim 2018 01:10
Videoyu Aç “BURSA TURİZMLE ANILACAK”
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Bursa’nın tarihî ve kültürel zenginliklerini tanıtmak için önümüzdeki yıl dünyanın farklı ülkelerindeki 15 ayrı turizm fuarında gövde gösterisi yapacaklarını söyledi.

Başkan Alinur Aktaş, bugüne kadar hayata geçirdikleri projeleri ve Bursa’nın hedeflerini anlattı. Aktaş, 21 Organize Sanayi Bölgesi bulunan, nüfusu 3 milyona dayanan şehirde göçle birlikte şehirleşme anlamında bazı olumsuzluklar yaşandığını kaydetti. Bütün bunlara rağmen Bursa’yı ‘bütün zamanların en güzel şehri’ olarak değerlendiren Aktaş, Bursa’nın sanayi kimliğinin devam edeceğini, ancak klasik sanayileşmenin yerini teknolojiye dayalı, katma değeri yüksek üretim yapan sanayinin alacağını kaydetti. 

DEĞERLERİMİZİ ANLATMALIYIZ 
Bursa’nın gelişen yüzünün turizm olduğunu, turizmin de ancak tanıtımla gelişebileceğini ifade eden Başkan Aktaş, bu manada hayata geçirdikleri tüm etkinlikleri uluslararası boyuta taşıma gayretinde olduklarını vurguladı. Halen 8. Uluslararası Fotoğraf Festivaline ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan Başkan Aktaş, İstanbul’a yakın olmak büyük avantaj. Yatak kapasitesi, ulaşım, sosyal tesisler gibi alt yapıyı hazırlıyoruz. Lakin en önemlisi bu değerlerimizi anlatmamız lazım” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat