Loading...

‘BURSA’YI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ’

Bursa 6 Ocak 2019 22:23
Videoyu Aç ‘BURSA’YI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ’
A
a

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, “Nilüfer’de kurduğumuz demokratik anlayış ve düzeni, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne de taşımak istiyoruz” dedi.

Her ilçedeki kent konseylerinin Büyükşehir’de kuracakları demokratik sistemde de yer alacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, "Nilüfer’de kurduğumuz bu demokratik anlayışı ve düzeni, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne de taşımak istiyoruz. 17 ilçemizde mutlaka kent konseyi kurulacak. Mahalle komiteleri sistemini de yaygınlaştırmaya çalışacağız. Bursa Kent Konseyi oluşturulurken, 17 ilçeden gelecek delegelerle birlikte, seçilecek olan yönetim oluşturulacak. Bursa Kent Konseyi, 17 ilçenin temsilcilerinden oluşan sivil bir inisiyatif olmak zorunda. Göreve geldiğimizde inanıyorum ki bunu başaracağız" dedi.
 
‘DEMOKRASİYİ HAKİM KILMALIYIZ’
Ülkede demokrasiyi hakim kılmak zorunda olduklarını ifaden eden Mustafa Bozbey, “Bunu yapamazsak Türkiye daha da aşağıya gider. Kent konseyleri, kentler için mihenk taşıdır. Demokratik bir yapıya dönüştürerek, böyle bir sistemi kurgulamamız lazım. Bursa halkı bize bu görevi verdiği takdirde, bütün komisyonlar kent konseyiyle beraber çalışacak. Bu sistemi kurarsak, Bursa Kent Konseyi ile 17 ilçedeki kent konseyi bir araya gelip, bazı konuları tartışma imkânı bulacak, sorunlarla ilgili doğru çözümleri ortaya koyacaklar. Bu bir süreçtir. Bu sürecin başlangıcı önemlidir” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat