‘Büyükşehir’e desteğe hazırız’

Mudanya 10 Kasım 2016 19:40
Videoyu Aç ‘Büyükşehir’e  desteğe hazırız’
A
a

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, destek vermeye hazır oldukları Büyükşehir’den ilçesine hizmet etmesini beklediklerini söyledi. Türkyılmaz, bu arada “BUDO ve İDO’nun yerleri bize göre yanlıştır. Trafik ve ulaşımında rahatlayacağı en uygun yer bizce fabrikaların bulunduğu alanın arka tarafıdır” dedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, gerçekleştirdiği basın toplantısında gündemde yer alan konulara açıklık getirirken, BUDO İskelesi başta olmak üzere birçok konuyu eleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’ne de çağrı yapan Türkyılmaz, her türlü desteğe hazır olduklarını yineledi.
Belediye Başkan Yardımcıları Akın Poroy, Erkan Altıntaş ve Metin Şen’in yanı sıra vatandaşların katılım gösterdiği basın toplantısında Başkan Hayri Türkyılmaz, öncelikle sosyal medya üzerinden yapılan karalamalara açıklık getirdi. 47 mahallede 2 bin 680 kişiyle yüz yüze anket yapıldığını ve yüzde 90 oranında memnuniyet oranı çıktığını dile getiren Türkyılmaz, “Aday olmadan önce ve belediye başkanı olduktan sonra bu anket firmasıyla birçok kez çalıştım. Seçim öncesinde de yaptırdığımız anketler birebir doğru çıktı. Memnuniyet anketimiz dördüncü çalışmamız. Bir kez daha Mudanyalı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu oranı en üst seviyeye çıkartacağız. Ben kavga yapan, kavgayı seven bir insan değilim. Ama hak arama yolunda gerekirse bu canımı dahi veririm” ifadelerini kullandı.  Yapılan ankette de en büyük sorunların Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan sahil projesi, ulaşım, trafik ve otopark olarak yansıdığını belirten Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya’da görevlerini yapması gerektiğini söyledi.   
SIKINTI YARATIYORLAR
BUDO ve İDO’nun ilçede trafik, gürültü, görüntü ve otopark konusunda sıkıntılar yarattığını da ifade eden Türkyılmaz, “BUDO ve İDO’nun yerleri bize göre yanlıştır. Trafik ve ulaşımında rahatlayacağı en uygun yer bizce fabrikaların bulunduğu alanın arka tarafıdır” dedi. Basın toplantısının herkese açık olduğunu ve sosyal medya üzerinden çağrı yaptıklarını belirten Türkyılmaz, “Sosyal medyada masa başında bizleri eleştiren ve karalayanlar da keşke cesaretlerini toplayıp bu toplantıya katılsalardı. Ama cesaretleri yok. Onlara gereken dersi Mudanya halkım verecektir” dedi.
Bu kesimlerin cesaretleri varsa hangi TV kanalı olursa olsun, her türlü sorularına cevap vereceğini ileri süren Türkyılmaz, “Ben onların ne olduğunu da çok açık şekilde söylerim. Birçok kişinin bilmediği şeyleri anlatırım” diye konuştu.
“Hayri Türkyılmaz’dan önce, Hayri Türkyılmaz’dan sonra” etiketleriyle hakkında paylaşımlar yapıldığını da dile getiren Türkyılmaz, “Plan değişikliği yapılmış. Paylaştıkları planların ikisi de bizden önceki dönem mecliste alınan kararlardır. Bu arkadaşlar siyaset yapıyorlar ya, beni ve belediyemizi karalamadan önce araştırsınlar, kendilerini komik duruma düşürmesinler” diye konuştu.
YILDIZTEPE’DE TEMEL ATILIYOR
Toplantının son bölümünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Hayri Türkyılmaz, hayata geçirecekleri projeler hakkında da bilgiler verdi. Yıldıztepe Projesi ile Bademli Doğal Yaşam Merkezi’nin bu yılsonuna kadar temellerini atmayı hedeflediklerini belirten Türkyılmaz, “Başladıktan bir yıl sonra Yıldıztepe Projemizi tamamlayacağız. Mudanya’nın cazibesini arttıracak bir proje olacak. Herkes bu projede kendinden bir şeyler bulacak” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat