“Büyükşehir'i yargıya taşırım”

Bursa 21 Eylül 2016 23:19
Videoyu Aç “Büyükşehir'i yargıya taşırım”
A
a

3 yazdır bitmeyen Mudanya Sahil Projesi için Büyükşehir’e yüklenen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ‘Yapamıyorsanız bırakın biz yapalım’ dedi.

Yapımı bitmek bilmeyen Mudanya Sahil Projesi için Başkan Hayri Türkyılmaz ile görüştük. Gazetemiz aracılığıyla önemli açıklamalara imza atan Başkan Türkyılmaz, Mudanya’nın bir an önce bu sorundan kurtarılması gerektiğini söyledi. ‘3 yaz geçti, çilemiz bitmedi’ diyerek sözlerine başlayan Türkyılmaz, “Mudanya’nın öncelikle sorunu bu değildi. Sahil Projesi’nden önce halledilmesi gereken çok daha önemli sorunlarımız var. Bu sorunlar duruken, 3 yaz boyunca çözülemeyen bir sahil projesi ile uğraşıyoruz. Bu konuda Büyükşehir’e defalarca çağrıda bulunduk yine söylüyorum, ‘Paranız yoksa para verelim, yapamıyorsanız bırakın biz yapalım’ bu işi bu kadar uzatarak, Mudanya halkına eziyet etmeye kimsenin hakkı yok” dedi.

O KADAR SORUN DURURKEN!

“Bütünşehir yasası nedeni ile elimiz kolumuz bağlı” diyen Başkan Türkyılmaz, “Sadece bu proje değil, plajlarımızın temizliğinden tutunda, burakadi halkımızın güvenliğine kadar bir çok konuda maalesef sıkıntılar yaşanıyor. Çünkü bir takım hizmetler için yetki Büyükşehir’in. Onların sorumluluğunda yürümesi gereken bir işleyiş ve bizde bunun dışında kalmak zorundayız. Ama umut ediyorumki bütünşehir yasası yenilendikten sonra bu aksaklılar bitecektir. Biz Mudanya sevdalısıyız. Tek isteğimiz buradaki halkımızın ve buraya ziyarete gelen vatandaşlarımızın mutlu olmaları” dedi.

MUDANYA’DA DEVRİM YAPTIK

Mudanya’da göreve geldikleri süreçten bu yana bir çok alanda adeta devrim yaptıklarının altını çizen Başkan Hayri Türkyılmaz, “Mudanya’ya 30 yılda yapılmayan hizmeti biz kısa bir süre içinde gerçekleştirdik. 47 Mahallemizin hepsine ayırt etmeksizin hizmet götürdük. Mudanya’da mucize yarattık diyebilirim. Çünkü biz bu göreve gelirken tek bir şey savunduk. Mudanya halkına ait ne varsa Mudanyalılara ait kalacaktır diye. Bu bilinçte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İ  YARGIYA TAŞIRIM!

Son olarak ilçe sakinlerine seslenen Başkan Hayri Türkyılmaz, “Mudanya aşığı bir başkan olarak, Mudanya’dan başka bir düşüncem yok ve olamaz da. Dolayısıyla ilçe halkımın mağdur edildiği sahil projesi için gerekirse bütün Büyükşehir’i yargıya taşıyabilirim. Çılgın paralar ödeyipte 6 ayda bitebilecek bir projeyi 3 yaz boyunca bitiremeyen Büyükşehir’e son kez sesleniyorum, ‘Mudanya Bursa’nın gözbebeğidir. Başından bu yana yanlış bir yol izlediğiniz bu projeyi en kısa sürede tamamlayarak ilçe halkına rahat bir nefes aldırın.’
 
1000
icon
Halil 27 Eylül 2016 10:57

Sayin başkanim, tehdit değil yardimci olsanizda bu sahil projesi bitse kotumu olur. Maalesef goz boyamayi cok iyi yapiyorsunuz. Kaldirimlar işgal ediliyor, arabalar park haline getirmis. Restoranlar yaya yollarini kapmiş gecilmez halde. Sizler başkalarinin hatalari yanlişliklarindan nem almaya calişmayin. Siyaseti yana birakip birlikte calisip Mudanyamiza guzel şeyler birakin. Sizin bu tavriniz ve takintiniz Mudanyaya zarar veriyor ve bunu millet goruyor.

0 0 Cevap Yaz
Sevil as Kazanasmazlar 22 Eylül 2016 11:08

Bizde aydın sitesi olara cok üzüldüğümüz konu sahilde bizler icin bir yer kalmadı sahilde satıcılardan hiç tahat yokadım atılacak yere kadar oyuncak uzatıyorlar.

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat