Loading...

“ÇİFTÇİ ÖRGÜTLENMELİ”

Bursa 4 Eylül 2018 01:00
Videoyu Aç “ÇİFTÇİ ÖRGÜTLENMELİ”
A
a

Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Vural, Tarım Fuarı panelinde, birçok bölgenin tarım ürününü Bursa’nın karşıladığını söyledi.

İnegöl Tarım Fuarı kapsamında bu yıl 7.’si düzenlenen panelde Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Vural, “Çiftçi tek başına marka olamaz, ihracat yapamaz. Çiftçi teşkilatlanmalı, örgütlenmeli” dedi.
 
BURSA GIDA BAŞKENTİ
İnegöl Belediyesi öncülüğünde bu yıl 7.’ si düzenlenen İnegöl Tarım Fuarı kapsamında “Tarımda Pazarlama ve Kooperatifçilik” konulu panel düzenlendi. Panelde konuşan Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Vural, “Bursa hem kendine hem de birçok şehre bakacak tarım ürünlerine ve verimliliğe sahip. Bu şekilde oluyor, birçok bölgenin tarım ürününü Bursa karşılıyor. Bursa Türkiye’yi doyuran gıda başkentidir” dedi.

“OLMASI GEREKENLER YOK”
Panelde Belediye Başkanı Alper Taban sahneye çıkarak kısa bir selamlama konuşması yaptı. Taban, “Sorunlarımız belli ama buna ilgi alaka göstermesi gerekenler maalesef burada değil. Buraya üniversitemizden akademik anlamda eğitiminin en üstünde bir hocamız geliyor ve açıkçası konunun tarafları ortada yok. Bu beni üzüyor. Ben bütün vaktimi zamanımı bir kenara bırakıp buraya geldim. Neden? Ben bu şehrin yöneticisiyim. Buradan ne öğrenir, şehrimize ne katarız? Bizler de Kırsal Kalkınma Müdürlüğümüz ile çiftçimizi sorguluyoruz.”
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat