Loading...

‘Cinicilik sanattır’

Bursa 17 Ekim 2017 16:06
Videoyu Aç ‘Cinicilik sanattır’
A
a

Gürsu ve Kestel’in tek çinicisi olan Bülent Şen, 13 yaşında başladığı çiniciliği 2 yıldır Gürsu’daki dükkanında devam ettiriyor. Çiniciliğin yalnızca obje boyama iş olmadığını belirten Şen, “Çinicilik sanattır” dedi.

Gürsü ve Kestel bölgesinin tek çinicisi olan 47 yaşındaki Kütahyalı Bülent Şen, 13 yaşında çinicilik mesleğine başlamış. Daha sonra TSK’da çalışan Şen, emekli olduktan sonra Gürsu’da açtığı dükkan ile ilk mesleğine geri döndü. Dükkanında kalıp, pat pat, şablon, çark gibi çok geniş yelpazede ürünler barındırdığını söyleyen Şen, “Çinicilik sadece obje boyamak değildir. Çinicilik bir sanattır” dedi. Birçok Kütahyalı usta ile çalışan Şen, ebru ile çiniyi birleştirmeyi ilk başaran usta Özkan Elagöz ile çalışıyor. “ÇİNİ SÜS EŞYASI DEĞİLDİR” 

Promosyon, cami süsleme işleri ve kişiye özel ürünler de yapan Şen, önemli olanın ürünü uygun fiyata ve müşteriyi memnun edecek şekilde yapmak olduğunu ifade etti. Tarım gübrelerini ve oksit bileşenlerini boya olarak kullanıldığını söyleyen Şen, “Çini yalnızca bir süs eşyası değildir. Çini bulunduğu ortamdaki statik enerjiyi alır. Çünkü üzerinde kullanılan boyalar minerallerden yapılır” dedi.Kaynak : MELEK GENÇ / ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat