Loading...

"Çocuk İstismarının Takipçisi Olacağız"

Türkiye 23 Şubat 2018 12:13
Videoyu Aç "Çocuk İstismarının Takipçisi Olacağız"
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (Chp) Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Aslan,"İstismar İnsanlık Suçudur Ve Çocuklarımız Geleceğimizken Onları Korumak Hepimizin Göreviyken Susmak Buna Sessiz Kalmak Suça Ortak Olmaktır." Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Aslan,"İstismar insanlık suçudur ve çocuklarımız geleceğimizken onları korumak hepimizin göreviyken susmak buna sessiz kalmak suça ortak olmaktır." dedi.
CHP Merkez İlçe Kadın Kolları üyeleri son günlerde artan çocuk istismarı olaylarıyla ilgili Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 20 kişilik grup adına basın açıklamasını okuyan CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Aslan,"İstismar insanlık suçudur ve çocuklarımız geleceğimizken onları korumak hepimizin göreviyken susmak buna sessiz kalmak suça ortak olmaktır. Biz bu suça ortak olmayacağız. Takipçisi olacağız. Denetçisi olacağız, önleyen olacağız. Kirli zihniyetlerin sessiz sessiz hareket ederek çocuklarımızı incitmesine izin vermeyeceğiz. Çocuklarımız için endişe duyuyoruz. Çocuklarımıza koruyucu bir ortam sağlayabilmek için derhal taleplerimizin dikkate alınmasını istiyoruz ve bu taleplerin yasal takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz. Çocuk istismarı ile ilgili kanunlar mahkemelerin iyi hal indirimi ya da ceza indirimine imkan vermeyecek şekilde yeniden düzenlenmeli. Çocuklarımıza yurt hizmetinin vakıflardan alınarak, devlet eliyle ve denetimli kontrollü bir şekilde verilmesini talep ediyoruz. Tüm yurtlar ve özel eğitim kurumlarının düzenli olarak çok sıkı denetim ve kontrollere tabi tutulmasını talep ediyoruz." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat