Loading...

'Durmak, uyumak, geri planda durmak yakışmaz'

Bursa 22 Temmuz 2017 15:27
Videoyu Aç 'Durmak, uyumak, geri planda durmak yakışmaz'
A
a

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Türkiye'nin bulunduğu nokta, stratejik konumu, medeniyetlerin içinden çıktığı, enerji yollarının kesiştiği, kıtalar arası stratejik bir noktadır. Burada kalmak, büyümek, Türkiye'yi gelecek hedeflerine taşımak diğer coğrafyadaki ülkelere nazaran daha güçtür. Bunun farkında olarak, tarihteki altyapımızı kendimize dayanak sağlayarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine koşmak durumundayız." dedi.
Çavuşoğlu, partisinin Bursa İl Başkanlığı'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kurulduğu yıldan bu yana millet ile iç içe olduğunu ve ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmayı şiar edindiğini belirtti.
AK Parti'nin dinamik bir parti olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şunları söyledi:
"Birçok saldırılara maruz kalmış olan partimiz bunlardan milletimiz ile el ele vererek, milletimizle birlikte baş etmeyi, ülkemize gelen bu saldırıları bertaraf etmeyi başarmıştır. Öyle bir an olmuştur ki milletimizin kaderiyle partimizin kaderi örtüşmüş, bu iklim etrafında ülkemizi selamete kavuşturmayı, büyüme hedeflerine ulaşmayı sağlamıştır. Elbette yapacak çok işimiz var. İbn-i Haldun'un da dediği gibi coğrafya ülkelerin kaderidir. Türkiye'nin bulunduğu nokta, stratejik konumu, medeniyetlerin içinden çıktığı, enerji yollarının kesiştiği, kıtalar arası stratejik bir noktadır. Burada kalmak, büyümek, Türkiye'yi gelecek hedeflerine taşımak diğer coğrafyadaki ülkelere nazaran daha güçtür. Bunun farkında olarak medeniyetimizin ve tarihimizin bize yüklediği sorumlulukları, misyonu da değerlendirerek tarihteki altyapımızı kendimize dayanak sağlayarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine koşmak durumundayız."
"Durmak, uyumak, geri planda durmak yakışmaz"
Çavuşoğlu, tecrübeyle beraber değişimi ruhuna yansıtan bir parti olduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, milletimizin değerleriyle mücehhez, milletimizin kendisini onda gördüğü bir liderdir. Dünyanın gıpta ile izlediği, milleti için her türlü riski göz önüne alan, bu yola çıkarken 'Kefenimi giydim de çıktım" diyerek yolculuğuna başlayan bir liderdir. Dolayısıyla  onun yükünü almak zorundayız. Onun zaman mefhumu olmaksızın çalıştığını gördükten sonra bize durmak, uyumak, geri planda durmak yakışmaz. Bu millet, bu kadrolara tarihi bir misyon yüklemiştir. Bunun hakkını vermek zorundayız." 
AK Parti'nin üye sayısının 10 milyonun üzerinde olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, "Üye profiliyle dünyanın en büyük kurumsal yapısına sahip bir partiyiz. İnşallah bu dayanağımız, bu gücümüzle şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Allah'ın izniyle bu ülkenin kalkınmasına, ekonomik refahına, milletimizin değerlerine yakışacak biçimdeki yönetim anlayışını sadece genel olarak değil, ilde, yerelde insanımızla yapacağız." diye konuştu.
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, daha sonra AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve il yöneticileriyle basına kapalı görüştü. 
Kaynak : IHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat