"Engelleri aşalım İstihdamda yarışalım”

Orhaneli 1 Aralık 2016 10:28
Videoyu Aç "Engelleri aşalım İstihdamda yarışalım”
A
a

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu son geliştirdiği “Engelleri aşalım İstihdamda yarışalım,”projesiyle bir kez daha ön plana çıkmayı başararak böylesi önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

Almira otelinde düzenlenen projeyle ilgili bilgilendirme amaçlı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu bu projenin 3 bin proje arasından desteklenmeye değer görül düğnü hatırlatarak projeyle ilgili şu bilgileri verdi.
Bu proje Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali iş birliği kapsamında geliştirilen katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for pre Accession)nın “İnsan kaynakları geliştirme,”bileşeni altında Dezavantajlı kişilerin sosyal Adaptasyonu ve İstihdamı  edinebilirliklerinin desteklenmesi alacı taşımaktadır.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı,sözleşme makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir.
Başkan Tatlıoğlu,”Engelleri Aşalım İstihdamda Yarışalım,”projesi programının Orhaneli Belediyesi tarafından yürütüldüğünü hatırlatarak projenin toplam bütçesinin 222.340 Avro olduğunu bu tutarın 14.545 Avroluk kısmının Belediye bütçesinden karşılandığını,”söyledi.

 “BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTI”
Orhaneli Belediyesinin sosyal çalışmalar kapsamında 2004 yılından günümüze bir çok projele imza attığını ifade eden Başkan İrfan Tatlıoğlu,”çok sayıda AB projesi yürüttüğünü ve bölgede sosyal kalkınma için önemli adımların atıldığını hatırlatarak,
Dezavantajlı toplumsal gurupların toplum yaşamında daha aktif yer almaları için altyapı hizmetleri dışında üstyapı çalışmalarını da faaliyet planlarını içine alan belediyenin bu alanda Türkiye çapında örnek gösterildiğini”,vurguladı.
Proje kapsamında kurulacak atölyelerin sadece eğitim amacı taşımadığına dikkat çeken Başkan üretime yönelik çalışmalar içinde altyapının sağlanacağını,”savundu.
Proje bünyesinde kurulacak atölyelerde çalışacak olan engelli bireylerin mesleki eğitim almakla kalmayıp sanatsal ve eğitsel çalışmalarında içinde yer alacağını da hatırlatan Tatlıoğlu,”Rehabilitasyon çalışmaları da proje kapsamında değerlendirilecek ve ihtiyaç duyulan konularda uzmanlar eşliğini de insan merkezli hizmet verilecektir,”diye konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat