“Felaketin eşiğinden döndük”

Bursa 29 Kasım 2016 12:36
Videoyu Aç  “Felaketin eşiğinden döndük”
A
a

Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulunun hazır bulunduğu ziyarette, basının ve sivil toplum kuruluşlarının demokrasilerin gelişmesinde büyük önem taşıdığını söyleyen  Emniyet  Müdürü Selami Yıldız, gerek basın kuruluşları, gerekse basın meslek örgütleriyle  diyaloğun arttırılması gerektiğini ifade eti.

ÜLKEMİZİ FELAKETTEN KURTARDIK”
15 Temmuz darbe girişiminde basının öneminin bir kere  daha  görüldüğünü kaydeden Selami Yıldız, “Ülke olarak felaketin eşiğinden döndük. Devletin güvenlik güçleri başta olmak üzere büyük bölümüne  sızan FETÖ, ülkemizi karanlık günlere  götürecek hain bir darbe girişiminde  bulundu. Bu girişime hep birlikte  karşı durarak, ülkemizi felaketten kurtardık. 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşanan süreçte demokrasiye sıkı sıkı bağlı olduğunu gösteren basınımız, önemli bir işlevi başarıyla üstlendi” dedi.

“BİRLİKTE TEK YÜREK HALİNDE”
Emniyet Müdürü Selami Yıldız, darbe girişimine karşı fedakarca çalışan basın mensuplarına  BGC  Başkanı Nuri Kolaylı nezdinde teşekkür etti. Darbe girişimi gecesi Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 8. Başkanlar Kurulu toplantısı sebebiyle Ağrı’da olduğunu ifade eden TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı da, Türk basınının örnek bir çalışma sergilediğini ifade etti.
15 Temmuz darbe gecesi TGK başkan yardımcıları ile birlikte Ağrı Valisi Musa Işın’a destek vermek amacıyla makamına gittiklerini kaydeden Nuri Kolaylı, “Ertesi gün  Başkanlar Kurulu toplantımızı  tek maddeli  gündemle topladık. Ağrı’da bulunan 74 Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı ve Ağrı Valisi  Musa Işın’la birlikte tek yürek halinde darbeye karşı olduğumuzu içeren bildirimizi okuyarak kamuoyu ile paylaştık” dedi.

“MEDYAMIZLA GURUR DUYUYORUM”
Darbecilerin, kendilerini hala 1980’de zannedip TRT’den bildiri okumakla darbe yapacaklarını zannettiğine dikkat çeken Kolaylı, Emniyet Müdürü Selami Yıldız’a şunları anlattı:
“Darbeciler, bu ülkenin yurtsever bir medyaya sahip olduğunu unutmuşlardı. CNN Türk’le başlayan kıvılcımı hesap edememişlerdi. Nitekim meslektaşlarımızın dirençleriyle karşılaştılar ve yayınını kesemediler bile. Darbe girişimine halkımızın şanlı direnişiyle birlikte tüm gücüyle karşı duran medya kuruluşlarımız, halkın haber alma hakkını sonuna kadar savundu, darbecilerin müdahalelerine rağmen yayınlarını sürdürerek darbeye geçit vermedi. Türkiye’deki  tüm  meslektaşlarımız adına medyamızla gurur duyuyorum. İyi ki o yayınları kesintisiz sürdürüp bu alçakça, halkını katleden darbecilerin emeline ulaşmalarına engel oldular.”
BGC  Başkan Yardımcıları Fuat Kars, Fehim Ferik, Nejat Kırbulut ile Yönetim Kurulu üyesi Faruk Kahraman ve Genel Sekreter Sinan Tunç’un da yer aldığı ziyarette, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin kurumsal yapısını da anlatan BGC Başkan Nuri Kolaylı, “Yaklaşık 70 yıllık geçmişi, 550 üyesi ve kendine ait Basın Kültür Sarayı ile Türkiye’nin önde gelen basın meslek kuruluşlarındanız. Sizi kendi yerimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
Ziyarette, bünyesinde BGC Bursa Basın Müzesi, Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi, Uğur Mumcu Etkinlik Salonu bulunan Basın Kültür Sarayı da gezildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat