"Fuar açılmadan yüzde 70'i satıldı"

Ekonomi 1 Kasım 2016 12:57
Videoyu Aç "Fuar açılmadan yüzde 70'i satıldı"
A
a

Bursa 2. Blok Mermer Fuarı henüz açılmadan mermerlerin yüzde 70’inin satıldığı öğrenildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde TÜYAP Bursa Fuarcılık ve MADSİAD işbirliğiyle düzenlenen 2. Blok Mermer Fuarı, 2-5 Kasım 2016 tarihleri arasında yerli ve yabancı yatırımcıları ağırlayacak. Bu yıl 2. kez gerçekleştirilecek olan Bursa Blok Mermer Fuarı’nın tanıtım toplantısı BTSO Altıparmak hizmet binasında yapıldı. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, “Bölge olarak gerçekten çok ciddi bir mermer zenginliğe sahibiz. Özellikle biz bu konuda fuarcılık alanında değil, doğal taş ve madenler konusunda stratejik projelerimiz var. Bu alan aynı zaman çevre konusunda sıkıntıları olan bir konuyu kapsıyor. Biz artık toplumumuza bu zenginlikleri kazandırırken, yaşanabilir ve sürdürülebilir çevreyi de mutlaka gerçekleştirmemiz gerekiyor. Sadece blok mermer satışı değil, işlenmiş mermer satışını da destekleyecek olan organize sanayi bölgesi projemiz var. Belki 5 sonra mermer fuarı öyle bir noktaya gelecek ki, sadece iş dünyası değil akademisyenlerinden brokratlarına kadar herkes burada buluşacak” diye konuştu.
“BLOKLARI DÜNYANIN HER TARAFINA SATMAK İSTİYORUZ”
Türkiye’nin dört bir yanından fuara katılım olduğunu ifade eden Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Geçen sene fuar açılmadan blok mermer satışı olmuştu. Bu yıl da fuar açılmadan yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçiler tarafından blok mermerlerin yüzde 70’i satın alındı. 600 üzerinde desenin sergilendiği blokları dünyanın her tarafına satmak istiyoruz” diye konuştu.
”ÇİN VE HİNDİSTAN EN ÖNEMLİ ALICILARIMIZDAN”
Bu yıl fuara 20 binin üzerinde ziyaretçi beklediklerini ifade eden İlhan Ersözlü, “26 bin ton blok mermer sergilenecek. Fuarcılıkta sektöründe en ağır fuar diyebilirim. 14 ülkeden 200’ün üzerinde firma fuara katılıyor. 500 üzerinde yurt dışından iş adamı ağırlayacağız. Çin ve Hindistan en önemli alıcılarımızdan. Bunun haricinde 25 ülkeden iş adamları bulunacak. Hindistan’daki kotaların kalkması fuarın önemini daha da artırdı” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat