Loading...

‘Gerekeni yapın’

Bursa 26 Mayıs 2018 20:33
Videoyu Aç ‘Gerekeni yapın’
A
a

Bursa’da önceki akşam meydana gelen sel felaketinin ardından onlarca ev su altında kaldı, araçlar sel sularına kapıldı. Selin ardından meydana gelen heyelan da vatandaşları evinden, yurdundan etti. Başbakan Binali Yıldırım, Vali İzzettin Küçük’ü arayarak gereğinin yapılması talimatını verdi.

Bursa’da önceki akşam meydana gelen sel felaketinin ardından onlarca ev su altında kaldı, araçlar sel sularına kapıldı. Metrekareye 50 kilogram yağışın düştüğü dağ yöresinde sel felaketi dolayısıyla ağaçlar yerinden söküldü, yollar yıkıldı, kamyonetler sürüklendi. Yoğun yağış en çok Uludağ eteklerindeki köyleri vurdu. Selin ardından meydana gelen heyelan nedeniyle 4 ilçenin yolu kapandı. 150 haneli Doğancı Köyü’nde hemen hemen tüm evleri su basarken, 3 ev ise sel sularıyla yıkıldı.

VALİ KÜÇÜK OLAY YERİNDE…
Kurtarma ekipleri can ve mal kaybı olmaması için seferber oldu. 7 saatlik çalışma sonucu yolu kapanan köylere ulaşım sağlandı. Sel felaketi dolayısıyla herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmaması ise herkesi sevindirdi. Vali İzzettin Küçük de heyelan bölgesine giderek çalışmaları takip etti. Başbakan Binali Yıldırım da Vali Küçük’ü arayarak Bursa’daki son durum hakkında bilgi aldı ve afetzedeler için gereğinin yapılması talimatını verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat