“Hedef geleceğin liderlerini yetiştirmek”

Eğitim 4 Ekim 2016 00:48
Videoyu Aç “Hedef geleceğin liderlerini yetiştirmek”
A
a

Amerikan Kültür Okulları, geleceğin liderlerini yetiştirme hedefiyle 2016-2017 eğitim, öğretim yılı ile beraber Bursa’da hizmet vermeye başladı.

Mümin USLUBAŞ/Özel haber
 
 
Amerikan Kültür Okulları Geleceğin Liderlerini yetiştirme hedefiyle 2016-2017 eğitim, öğretim yılı ile beraber Bursa’da hizmet vermeye başladı.
Eğitim alanına farklı bir yaklaşım getirmek için her yönüyle yenilikçi bir sistemi hayata geçirmeyi hedefleyen “Bademli Amerikan Kültür Okulları” kendine özgü bu sistemin eğitim, yönetim ve destek hizmetler alanında Bursa’da daha önce var olmayan bir çok yeniliği hayata geçirmeyi amaçlıyor.
Düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında geleceğin liderlerini yetiştirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Okul Kurucu Müdürü Mehmet Güneş, tüm yeni sistemlerin temelinde okulun kar amacı güden bir ticarethane değil, öncelikle öğrencilerin mental ve fiziksel gelişimini destekleyen bir eğitim yuvası olma gerekliliğinin bulunduğunu belirtti.
İngilizce eğitiminde ana okulun dan itibaren her biri sadece İngilizce konuşan çift öğretmenli sistemi hayata geçirdiklerini belirten Güneş, kısa bir süre geçmesine rağmen öğrencilerin İngilizce becerilerinde büyük bir ilerleme kaydedildiğini söyledi.
 
“SORGULAYICI ÖĞRENME YETİLERİNİ GELİŞTİRME”
Eğitim alanına getirmiş oldukları farklı bir yaklaşımla sorgulayıcı öğrenme yetilerini geliştirmeyi amaçladıklarını savunan Okul kurucu müdürü Mehmet Güneş,” Öğrencilerin okulda geçirdikleri sürenin tamamında yanlarında bulunan İngilizce öğretmenleri sayesinde, çocukların yabancı dili gramer kalıplarına boğularak çekingen bir şekilde değil, günlük hayatlarının içerisinde, derste, teneffüste ve yemekhanede yaşayarak öğreniyor olmalarının altını,”çizdi. Ayrıca yenilikçi öğrenme konseptleri gereği felsefi düşünme becerisi kazandırma amacıyla Felsefe Eğitimi’ni müfredat programlarına dahil ettiklerini belirten Güneş,” böylece çocuklarımızın alternatif düşünebilme becerilerinin ve sorgulayıcı öğrenme yetilerinin geliştirileceğini,”söyledi.
Felsefe eğitimini müfredatları içerisine almakla ülkede bir ilki gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Okul Müdürü Mehmet Güneş,”vermiş oldukları eğitim ve öğretimin çocuk amaçlı olduğunu”,savundu.
“EV ÖDEVİNE SON”
Hayata geçirmiş oldukları yeni sistemle hem çocuklar için hem de veliler için bir eziyete dönüşen ev ödevi sorununu da kendi içlerinde çözdüklerini hatırlatan Güneş,”son ders etüd saati çalışmasıyla çocukları eve ödevsiz göndererek aileleriyle kaliteli serbest zaman geçirmelerine olanak sağladıklarını,”söyledi.
 Hayata geçirmiş oldukları yenilikçi ve modern yaklaşımlar sayesinde velilerden çok olumlu dönüşler aldıklarını belirten Mehmet Güneş,”butik bir okul olmanın avantajını, ekibimiz,Öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte büyük bir aileye dönüştürerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz,”dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat