"Her şey çok güzel olmuş"

Osmangazi 28 Kasım 2016 20:05
Videoyu Aç "Her şey çok güzel olmuş"
A
a

Bir dizi açılış ve ziyaret için hafta sonu Bursa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılarak 2016-2017 Eğitim-Öğretim dönemine yetiştirilen Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi girişinde Başkan Mustafa Dündar tarafından karşılanan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Eski Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın da eşlik ettiği ziyarette okulu gezerek Başkan Dündar’dan okul hakkında bilgi aldı.

GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR PROJE OLMUŞ
Okulda yatılı olarak eğitim gören öğrencilerle sohbet edip bol bol fotoğraf çektiren Bakan Yılmaz, “Burada, Müslümanların kardeş olduğunu, hepsinin ortak gayesinin hakkın rızası yolunda, hakkın yarattıklarına hizmet etmek olduğunu görüp anlıyoruz. Gerçekten çok güzel bir proje olmuş. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buraya gelince insanın gönlü açılıyor, iyi ki gelmişim diyorum. Hele de sıkıntılı bir dönemde geçtiğimiz bu günlerde. Kore’den, Cibuti’den, Senegal’den, dünyanın dört bir köşesinden öğrenci var. Türkiye’nin de, Dünya’nın da yarınları, bu günden çok daha iyi, çok daha güzel olacak” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat