‘Herkes yargıya güvensin’

Bursa 25 Eylül 2017 21:18
Videoyu Aç  ‘Herkes yargıya güvensin’
A
a

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Bursa’da yaptığı konuşmada FETÖ’nün çok kripto bir örgüt olduğu belirterek, “Yargı mensubu olmayı hak etmeyen kişilerle ilgili hukuki mücadele devam edecek. Herkes yargıya güvensin” dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, “FETÖ ile ilgili mücadele kararlı bir şekilde devam ediyor. 3 bin 920 hakim savcı ihraç edilmiş. HSK’da 22, Yargıtay’da 208, Danıştay’da 91 üye ihraç edilmiş. Hukuk önünde gerekli yargılamalar hukuk çerçevesinde yapılmaktadır” diye konuştu.

“HAK EDEN CEZASINI ALMAKTA”

HSK ile alakalı seçimin yeni yapıldığını vurgulayan Gül, “HSK üyelerimiz yargının bağımsızlığı, tarafsızlığı konusunda dikkatli şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu hususta yakın zamanda teftiş kurulumuzun bitirdiği dosyalarla alakalı gerekli teftişler yapılacak. Bu hususta varsa da titiz şekilde çalışmalar yapılıp, gerekli cezalar yargı mensubu olmayı hak etmeyen kişilerle ilgili hukuki mücadele devam edecek. Hak eden cezasını almaktadır. Herkes yargıya güvensin” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat