Loading...

“İNEGÖL LOKOMOTİF”

Bursa 6 Kasım 2018 22:00
Videoyu Aç “İNEGÖL LOKOMOTİF”
A
a

BTÜ, mobilya çalıştayına ev sahipliği yaptı. İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, ‘Standartları Yüksek Mobilya’ konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Bursa Teknik Üniversitesi ‘Orman Fakültesi’ ile ‘Mobilya-Ahşap Uygulama ve Araştırma Merkezi’ tarafından düzenlenen “Mobilya Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştay’da İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “İnegöl, Türkiye genelinde ve dış pazarda önemli bir üretim ve ihracat merkezi konumuna geldi” dedi.
 
“KURUMSALLAŞMAK ÇOK ÖNEMLİ”
Mobilya üretiminde standardizasyonu sağlamak amacıyla BTÜ’nün ev sahipliğinde düzenlenen Çalıştayda, Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, üretimde fiziki mekânlar kadar kurumsallaşmanın da önemli olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Karademir, “Orman Fakültesi bulunan ve kontenjanlarını tam dolduran genç bir üniversite olarak BTÜ, bütün varlığı ve enerjisi ile mobilya sektörünün yanındadır. Donanımlı bireylerin yetiştirilmesi, test ve analiz hizmetlerinin verilmesi gibi alanlarda BTÜ, sanayicilerimiz ve bütün paydaşlarımız ile birliktedir”.
 
 “MARKALAŞMAK CİDDİ SORUMLULUK”
Bütün şehrin birlikteliği ile İnegöl’ün mobilyası ile marka olmuş bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Uğurdağ, “Markalaşmak beraberinde ciddi bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Bu yüzden sektörde profesyonelleşmenin artması üzerinde durduğumuz bir konu. Bir diğer önemsediğimiz husus ise standardizasyon. İnegöllü mobilyacılar olarak ürünlerde standardizasyon olmalı diyoruz, bunu hem İnegöl, hem de ülkemiz için istiyoruz. Bunu başardığımızda, birçok sorunu çözeceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat