“Kadınlarımıza en çok şefkat yakışır”

Bursa 24 Kasım 2016 17:45
Videoyu Aç  “Kadınlarımıza en çok şefkat yakışır”
A
a

AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Cemalettin Torun, kadının şefkat ve cemalin mazharı olduğunu belirterek, "Aile hayatı, karşılıksız ve ebedi muhabbetle varlığını sürdürür. Bütün insanlık için dünyayı daha güzel kılan kadına yönelik şiddet, en büyük insan hak ihlalidir. Şefkat timsali kadınlarımıza dünyanın hemen her yerinde ne yazık ki şiddet; en çok öldürme, dayak, tehdit, özgürlüğün kısıtlanması ve aile içi şiddet eylemleriyle rastlanan ortak bir mesele olarak kayıt altına alınmıştır. Aile, insanlığın dünya hayatında en kapsamlı merkezi, en esaslı zembereği ve dünya saadeti için bir cennet, bir sığınaktır. Herkesin evi ve ailesi, kendisi için küçük bir dünyadır ve o hanede aile hayatının ayakta kalabilmesi için samimî, ciddî, fedakârca hürmet, şefkat ve merhamet gereklidir" dedi.
“CENNET ANNELERİN AYAKLARI  ALTINDADIR”
Peygamberimiz  Hazreti Muhammed'in ‘Cennet annelerin ayakların altındadır’ hadisine mazhar olan, hayatımızın her anında yanımızda yer alan, yüreklerindeki sevgi ve şefkati bizlere karşılıksızca sunan kadınlarımıza İslam dininin en büyük değeri verdiğini ifade eden Torun, "İslam dini nazarında kadın, şefkat, merhamet, hürmet duyulması ve nezaket gösterilmesi gereken asil ve nezih bir varlıktır. Peygamber Efendimiz, kadınların narin, nazik ve kibar olduklarına işaretle, onların hiç kırılmaması ve incitilmemesi gerektiğini tavsiye etmiştir" ifadelerini kullandı.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat