Loading...

‘Kafası ayık gençler istiyoruz’

Bursa 7 Ocak 2018 02:09
Videoyu Aç ‘Kafası ayık gençler istiyoruz’
A
a

Zararlı Alışkanlıklardan Korunma Derneği’nin (İHSANDER) ‘Gençlik’ konulu Dostlar Meclisi Konferansı’na Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik konuk oldu. Konferansta konuşan Çelik; “Biz kafası kıyak değil, kafası ayık gençlik istiyoruz” dedi.

Gençlik gibi çok önemli bir konu başlığıyla Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Dostlar Meclisi Konferansı’na katılan Gıda, Tarım Ve Hayvancılık eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik gençliğin bütün insanlığın konusu olduğunu vurgulayarak karşı karşıya olduğu tehlikeleri anlattı. Çelik, “Gençlik gelecek demek. BM’nin hazırladığı rapora göre 2011’e göre Türkiye’de uyuşturucu kullanımı 17 kat artmış. Bunlar bizim gençlerimize illegal yollardan sunuluyor. Biz kafası kıyak değil, kafası ayık gençlik istiyoruz” dedi.

“GÜÇ DOĞUDA”

Doğu ve batıyı sentezleyerek tarihsel süreçleri anlatan Faruk Çelik gücün doğuda olduğuna vurgu yaparak, “Batı teknoloji ve siyasal örgütlenme ile öne çıktı. Batının Sanayi Devrimi, Manga Carta, Reform’la başlayan medeniyeti var. Senin de Veda Hutben var. Hangimiz okuduk da anladık, hangimiz gençliğimizi onun üzerine bina ettik? Barış medeniyeti bunu hak ediyor mu? Bir taraftan gençleri kötü alışkanlıklardan koruyacaksınız ama bir taraftan çok nitelikli bir eğitimin gerçekleşmesi gerekiyor” dedi.  

 “İADE-İ ZİYARETİMİZ GELDİ”

Çelik, “Hem siyasi güç, hem ekonomik gücün tekrar batıdan doğuya kaydığını görüyoruz. Buna izin vermemek için kural tanımıyorlar. Bereketli hilal dediğimiz medeniyetimizin ana havzası kanlı hilale dönmüş. 846’da Haçlı daveti üzerine onlar bizim medeniyetimizin topraklarına doğru gelmişler ve uzun süre coğrafyamızda kalmışlar. Ve 17. yüzyılda biz Viyana kapılarına kadar gitmişiz ve daha sonra 2. Dünya Savaşı sonuna kadar da tekrar gelmişler. Öyle tahmin ediyorum ki iade-i ziyaretimiz geldi” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat