Loading...

"Kalbiselim gerçek bir yetim yuvası"

Bursa 15 Nisan 2018 22:01
Videoyu Aç "Kalbiselim gerçek bir yetim yuvası"
A
a

Kurulduğu günden beri yaptığı çalışmalarla birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Kalbiselim Derneği, 'Yetimi Güldür Ki Sende Gülesin' projesi kapsamında Muş Bulanık'tan gelen 40 yetim öğrenciyi derneklerinde ağırladı.2014 yılında aktif faaliyetlerine başlayan Kalbiselim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yetimlerin yardımına koşmaya devam ediyor. Muş Bulanık'tan Bursa'ya Kardeşlik Köprüsünü kurmayı gerçekleştiren Türkiye Bulanıklılar Eğitim Kültür ve Sevgi Derneği Genel Başkanı Selahattin Turan, 'Yetimi Güldür Ki Sende Gülesin' projesi kapsamında Muş Bulanık'tan 40 yetim öğrenciyi Bursa'ya getirerek onlara unutulmaz bir hafta yaşattı. Gerçekleştirdikleri  ziyaretlerine Kalbiselim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ni de katan Turan, "Yetimi Güldür Ki Sende Gülesin' projemiz kapsamında Bulanık'tan Bursa'ya Kardeşlik Köprüsü kurmak için getirdiğimiz ve sosyal belediyecilikte marka isim olarak gördüğüm ve her daim takdir ettiğim Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin destekleriyle 1 hafta doyasıya tatil yapan öğrenci kardeşlerimize bir sürpriz de, Kalbiselim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Osman İpekçioğulları tarafından gerçekleşti. Öğrenci kardeşlerimiz ile derneğe yaptığımız ziyarette adeta hediye yağmuruna tutulduk. Öğrencilerimiz ile birebir şahsı ve yönetim kurulu üyelerinin ilgisinden bahtiyar oldum. Fakat asıl ayrıntı profesyonel bir çalışma programı ve kurumsal kimliğin yanı sıra samimi gayretli fedakar ve hamiyetperver bir kadro. Ayakta alkışlanacak bir dernek ve ekip. Gerçekten kalbi selim dostlar ile o gece vakit geçirdik.Başkanından yönetimine ve çalışanlarına hayran olduk. Kalbiselim Derneği gerçek bir yetim yuvası. Sözde değil özde bir sivil toplum kuruluşu. Ve asıl büyük sürprizlerini yakında herkes duyacak ki muhteşem bir düşünce. Böyle kurumlara el uzatmak omuz vermek gerek. Ziyaretimizde en ufak ayrıntıyı dahi düşünüp hassas davranan bu dostlar için söylenecek tek söz : Allah Size Yar Olsun" dedi.

Kalbiselim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Osman İpekçioğulları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Muş Bunalık'tan Bursamız’a ziyarete gelen 40 Yetim öğrencimizi derneğimizde ağırlamak bizi oldukça mutlu etti.  Derneğimiz tarafından öğrencilerimize hediyeler takdim ettik. Bu ziyarete vesile olan Selattin Turan ağabeyimize teşekkür ederiz. Çocuklarımızla birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duydum" şeklinde konuştu.
fotoaltı:Türkiye Bulanıklılar Eğitim Kültür ve Sevgi Derneği Genel Başkanı Selahattin Turan ve Kalbiselim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Osman İpekçioğulları.
 
Kaynak : Özlem ATAÇ - ÖZEL HABER
1000
icon
PY 17 Nisan 2018 20:31

ALLAH DAİM ETSİN İNŞAALLAH...

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat