‘Longoz Maratonu’ İçin Geri Sayım

Karacabey 26 Ağustos 2016 15:24
Videoyu Aç ‘Longoz Maratonu’ İçin Geri Sayım
A
a

Bursa'nın Karacabey ilçesinde 25 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan ‘Longoz Maratonu’ için geri sayım başladı.

25 Eylül tarihinde dünyada eşine az rastlanan Karacabey Longoz Ormanları’nda yapılacak 21 kilometrelik maratonda 800’den fazla sporcu mücadele edecek. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin her yönüyle çağ atladığını vurgulayarak, geleneksel hale getirilmesi planlanan “Longoz Maratonu”nun bu yıl 15 Temmuz demokrasi şehitleri için gerçekleştirileceğini ifade etti.
Başkan Ali Özkan, “Sadece futbola önem veren değil, basketbol, voleybol, yüzme ve tenis branşlarına da ağırlık veren bir alt yapı kurduk. İlçemizde 7’den 70’e spora olan ilgiliyi artırmak için çalışmalarımız sürüyor. İlçemizde lisanslı sporcu sayımız son yıllarda büyük bir artış göstererek, 6 bini aştı. Bursa’nın öne çıkan ilçelerinden biri olduk” dedi.
Longoz Ormanı 15 Temmuz Şehitleri Yarı Maratonu hakkında da bilgi veren Başkan Ali Özkan, doğal ortamda, yaban atlarının ve el değmemiş yeşilliğin içerisinde yapılacak ilk yarış olmasından dolayı, bu koşuyu hem sporcular açısından, hem de ilçenin tanıtımı adına oldukça önemli bir organizasyon olarak gördüklerini söyledi. Ali Özkan, “Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Karacabey Longozu Maraton’unda geçtiğimiz günlerde sona eren Rio Olimpiyatları’nda ülkemizin en ünlü atletlerinin de yer aldığı yaklaşık 800 atlet demokrasi şehitleri için koşacak. 21 kilometrelik yarı maraton, dünyada eşine az rastlanan ve Subasar ormanları olarak da bilinen Karacabey’deki longoz ormanlarında gerçekleştirilecek. Karacabey Longoz Ormanları, Türkiye’de bulunan 4 longoz ormanından birisi” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat