‘Mahalle birliğin simgesi’

Bursa 20 Haziran 2017 06:34
Videoyu Aç ‘Mahalle birliğin simgesi’
A
a

Yıldırımlıların sosyal ve kültürel hayatlarına önemli katkılar sağlayan Yıldırım Belediyesi, toplumun tüm kesimlerine hizmet veren mahalle konaklarının sayısını artırıyor.

Yapımı süren Eğitim Mahallesi konağında incelemelerde bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahalle konaklarımızı planlarken, bölgedeki vatandaşlarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine olan talebini göz önüne alıyoruz. Aile Sağlık Merkezlerine ulaşım sıkıntısı varsa inşa ettiğimiz konaklarda aile hekimliği birimi oluştururken, kadınlarımız için eğitim merkezleri, çocuklarımız için okul öncesi eğitim merkezleri oluşturuyoruz” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Yeni Yıldırım’ın imar edildiği kentsel dönüşüm çalışmalarının odağında mahalle kültürünün yaşatılması olduğunu belirten Başkan Edebali, “Mahallelerimizi canlı organizmalar haline getirmek için adımlar atıyoruz. Bizim kültürümüzde mahalle birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın simgesi. Vatandaşların sosyal yönden güçlü olması gelecek için önemli rol oynayacaktır. Yaşadığı yere aidiyet duyan  hemşerilerimizle birlikte hedeflediğimiz kalkınmayı gerçekleştireceğiz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat