‘Makoplasty’ ile tedavi kolaylığı

Bursa 17 Kasım 2016 12:23
Videoyu Aç ‘Makoplasty’ ile tedavi kolaylığı
A
a

Bursa’da özel bir tıp merkezinde yapılan diz ameliyatlarında hastalar aynı gün evlerine yürüyerek gidiyor. Makoplasty adı verilen cihaz sayesinde yapılan diz ameliyatlarında hastalar 1 saat içinde sağlığına kavuşuyor.

Bursa'da faaliyet gösteren özel bir tıp merkezinin Genel Müdürü Aytaç Kurt, teknoloji harikası bir cihazla diz ameliyatına başladıklarını, ‘makoplasty’ adı verilen bu cihazla yapılan operasyonların ardından 1 saat sonra hastalarını yürüttüklerini belirtti.
“BU CİHAZLA YAPILAN OPERASYONDA KAN VE DOKU KAYBI ASGARİYE İNDİRİLMEKTE”
Doktorun yapacağı müdahalelerdeki hata payını sıfıra indiren makoplasty, Türkiye'de sadece 2 kurum kullanıyor.
Makoplasty cihazından ve robotik cerrahi işlemlerden bahseden Aytaç Kurt, diz ameliyatı
“MAKOPLASTY İLE OPERASYONDAN 1 SAAT SONRA AYAĞA KALDIRILIP YÜRÜTÜLÜYOR”
geçiren bir hastanın aynı gün yürümeye başladığını altını çizerek, ”Bu cihazla yapılan operasyonda kan ve doku kaybı asgariye indirilmekte. Hastaya protez yapılacak olan bölgenin işlemini normal şartlarda doktorlar gerçekleştirmekte. Yapılan ameliyatlarda her olağan hata hastanın geç iyileşmesine sebep olmakta. Bu cihaz, işlem yapılacak alanları belirleyip, otomatik olarak kendisi işlemi gerçekleştiriyor. Bir doktorun yapabileceği muhtemel milimetrelik el hatasını sıfıra indiriyor. Hata yapma ihtimalini değil riski bile ortadan kaldırıyor. Normal şartlarda 1 ay içerisinde iyileşen hastalar, makoplasty ile operasyondan 1 saat sonra ayağa kaldırılıp yürütülüyor ve kısa süre içerisinde normal yaşantısına dönebiliyor” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat