‘Mayasında liderlik var’

Bursa 9 Eylül 2017 21:57
Videoyu Aç ‘Mayasında liderlik var’
A
a

Türkiye Geneli Liderlik Kampı’nda gençlerle liderlik konusunu konuşmak üzere buluşan ve tecrübelerini paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Dünyayı tanıdıkça, Türk milletinin lider vasıflarını gördük. Bu milletin mayasında liderlik vasfı var” dedi.

Türkiye Geneli Liderlik Kampı’nın konuğu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kampa katılan gençlerle hem mesleki, hem de siyasi tecrübelerini paylaştı. Türk milletinin mayasında liderlik vasfı olduğunu dile getiren Recep Altepe, dünyayı tanıdıkça Türk milletindeki liderlik vasfını daha iyi anladıklarını kaydetti. Yerel yöneticilerin şehrin imkanlarını çok iyi bilmesi ve yatırımcıları da bu imkanlar ölçüsünde yönlendirmesinin büyük önem taşıdığının vurgusunu da yapan Altepe, “Şimdi de savunma sanayini Bursa’ya daha çok nasıl getiririz onun üzerinde çalışıyoruz. Sıradan makineyi herkes üretir. Önemli olan yaptığınız üretimle dünyada ilk 10’a, 20’ye girebilmek” dedi.

“HERKES SORUMLULUK DUYMALI”

Bursa’nın son 5 yıldır yaşanabilir şehirler listesinde Türkiye’de ilk sırada yer aldığını, son açıklanan rakamlarla da dünyada 21’inci sıraya yükseldiğini ifade eden Başkan Altepe, şöyle konuştu: “Biz bu şehirde huzurun sağlanması amacıyla binin üzerinde bina yıktık. Suç merkezi olarak görülen binaları kaldırıp, yerlerine parklar, yollar yaptık. Bu yatırımlarla Bursa, suçun en az işlendiği şehir haline geldi. Bunun yanında bağımlılıkla mücadele için sokaklardaki derneklerle, toplukla, halkla birlikte çalışıyoruz. Çünkü kentin sorunlarına karşı herkes sorumluluk duymalı.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat