“Onur Markası Bursa’da kalıcı olacak”

Bursa 21 Kasım 2016 14:01
Videoyu Aç “Onur Markası Bursa’da kalıcı olacak”
A
a

Hedeflerinin 2023 yılına kadar sektörde ilk 5 arasında yer almak olduğu iddiasında olan Onur Perakendecilik Şirketler Gurubu, Şaypa Marketler zincirini de bünyesine katarak Bursa gıda pazarında güçlenerek oldukça iddialı bir konuma geldi.

Özen Şirketler Gurubu bünyesindeki Onur’un Ağustos ayında başlayan Şaypa’yı satın alma süreci, Rekabet Kurumu’nun 16 Kasım tarihli onayı ile tamamlanarak güçlenen Onur Perakendecilik, gerçekleşen bu birleşmeyle toplam altı ilde mağaza sayısın 153’e çıkartmış oldu. Satış süreciyle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Sheraton Otel’de düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Özen Şirketler Gurubu icra Kurulu Başkanı Cemal Özen, “Ulusallaşma yolunda adım attığımız bu satın alma ile Türkiye’nin en büyük sekizinci perakende şirketi olduk ve en büyük ilk yüz şirket arasında yerimizi aldık” dedi.
 “ANADOLU’YA AÇILAN KAPI”
Bursa’yı Anadolu’ya açılan bir kapı olarak gördüklerine dikkat çeken Özen, “Yapılan yatırımlarla birlikte büyüyen sanayisi, dinamik nüfusu, stratejik konumuyla ülkenin gözbebeği Bursa bizim için Anadolu’ya açılan en önemli kapımız olacak. Hedefimiz Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde büyüyerek, yaygınlığımızı arttırmaktır. 2003 hedefimiz ise ilk beş perakende şirketinden biri olmaktır” ifadelerini kullandı.
“YÜZDE YÜZ ÖZ SERMAYE”
Gıda Perakendeciliği sektöründe 37 yıllık geçmişe ve tecrübeye sahip olduklarını da hatırlatan Cemal Özen, halen yaklaşık 6 ilde 153 mağaza 4.658 personelle hizmet verdiklerini anımsatarak, “Yüzde yüz öz sermaye yapısına sahibiz ve işimize sevdalıyız” diye konuştu. Bursa’ya bir sözlerinin olduğuna da dikkat çeken Özen Onur Market’in ‘Tazelikte Onur sözü’ diyerek en taze ve en iyi fiyatlı meyve ve sebzeleri Bursa’ya sunacağını, bu amaçla geçen ay Antalya’da 9 bin metrekarelik yaş meyve ve sebze işleme tesisinin açılışını yaptıklarını ifade etti. Özen, “Hükümetimiz 2017 yılını yatırım yılı olarak belirledi, Onur Market olarak yatırımlarımızı 2016 yılında başlattık, 2017 yılında da devam ettireceğiz. Perakendenin ülke istihdamına olan katkısının bilincindeyiz. Hükümetimizin 2017 yılı için istihdam ve vergi teşvikleri beklemekteyiz. Bu teşvikler yatırımları hızlandıracaktır” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat