(Özel Haber) Binlerce Suriyeli Ülkelerine Gitmek İçin Geceden Kuyruğa Girdi

Türkiye 20 Haziran 2017 12:01
Videoyu Aç (Özel Haber) Binlerce Suriyeli Ülkelerine Gitmek İçin Geceden Kuyruğa Girdi
A
a

Kilis’İn Öncüpınar Sınır Kapısı Üzerinden Ülkelerine Gitmek İçin Geceden Kuyruğa Giren Binlerce Suriyeliler Yoğunluk Oluştururken, Rahatsızlananlara Sağlık Ekipleri Müdahale Etti.

Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine gitmek için geceden kuyruğa giren binlerce Suriyeliler yoğunluk oluştururken, rahatsızlananlara sağlık ekipleri müdahale etti.
Türkiye’nin dört bir tarafından ülkelerine gitmek için gelen Suriyeliler, geceden kuyruğa girerek yoğunluğa yol açtı. Kaldırımlarda asfaltlarda battaniyelere sarılarak yatan Suriyelilerin yürek burkan durumu dikkat çekti. Polis ekipleri, Suriyelileri geceden sıraya koyarken, yaşlı ve çocukların bitkin oldukları gözlendi. Suriyelilerin yanlarında getirdikleri eşyaları taşımakta zorluk çektikleri de gözlenirken, binlerce Suriyeli ülkelerine geçmek için sınırdan geçişlerin başlamasını bekledi. Suriyelilerin saat 08.00’den itibaren ülkelerine gidişlerine izin verilmeye başlandı.
Halep’in, Azez, Çobanbey, El Bab, Carabulus ilçeleri ile Mare, Soran, Aktarin kasabaları ve köylerine Ramazan Bayramı için gidecek Suriyeliler, Fırat Kalkanı Harekatı ile güvenlik, huzur ve barışın geldiği topraklardaki köyleri ve kasabalarını dönüyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat