Loading...

‘SÖZ UÇAR YAZI KALIR’

Bursa 3 Ocak 2019 21:49
Videoyu Aç ‘SÖZ UÇAR YAZI KALIR’
A
a

On TV Haber Türkiye Gündemi Programı’nda Reyhan Batut Değirmenci’nin konuğu Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan oldu. Başkan Kurtulan, “Kültür edebiyatınızı yazılı hale getiremiyorsanız sıkıntıdır. Söz uçar, yazı kalır şiarı ile kültürümüzü diri tutuyoruz” dedi.

Yerel seçimlerin konuşulduğu programda Başkan Kurtulan, yeni yıl dileklerini paylaştı. “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmaz. Bu söz hayat düsturumdur” diyen Kurtulan, yeni projelerini de açıkladı. “Kültürümüzü yaşatmak adına mücadelede ediyoruz. Mustafakemalpaşa’nın köyleri nasıl kurulmuş, köylerimizde neler var, adetleri nelerdir, köylerimizin hudutları nasıldır, yitirdiği insanlar kimlerdir? Köylerimizi tüm doğal güzellikleri ile resmedip geleceğe taşıyoruz. Gelecek nesiller değerlerini bilsinler, okusunlar istiyoruz. Barajımızla, bor madenlerimizle geleceğimize ve ülkemize katkıda bulunduk ve bulunmaya da devam edeceğiz” dedi.

“27 YIL SONRA BİTİRDİK”
Başkan Kurtulan, “Mustafakemalpaşa’nın ötelenen ve geciktirilen en büyük problemi alt yapıdır. Belediyecilik zaten gözle görülmeyen hizmetlerle başlıyor. Bizim ilçemizdeki en büyük sıkıntı, arıtma tesisimizin olmayışıydı. Bununla ilgili çalışmalar çok eskiden başladığı halde belediyemizle ilgili kısmını tam 27 yılı aşkın bir mahkeme sürecinden sonra bitirdik. 100 dönümlük araziyi Çevre Bakanlığı’na devrederek, bu tesisleri kurmayı planladık. Öncelikle bu tesisler için bu dönemde, Bursa Büyükşehir ve BUSKİ’nin en büyük hizmeti bu arıtma tesisidir. Bu tesis en büyük arıtma tesisi olmasıyla beraber, bu tesisten çıkan çamur enerjiye dönüştürülüyor” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat