Loading...

'TOKİ'DEN SÖZ ALDIK'

Bursa 19 Nisan 2018 22:01
Videoyu Aç 'TOKİ'DEN SÖZ ALDIK'
A
a

Bursa Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars ile emeklilerin sorunlarını, beklentilerini ve yeni projelerini konuştuk. Başkan Pars, özellikle TOKİ konusunda yoğunlaşan beklentiler için müjde verdi.

Gönüllülük esasının hakim olduğu, karşılıksız hizmetin Bursa'da örneğe dönüştüğü nadir bir dernek Bursa Emekliler Derneği... Ve bu derneğe hizmetleri ile damgasını vuran Şube Başkanı Kenan Pars... "8 bin üyemizin ne istediğini çok iyi biliyoruz' diyen Başkan Pars, “Bursa'da emeklilerin kendilerini özel hissetmeleri için her alanda çabalıyoruz" dedi.  Bursa'ya ilişkin önemli projelerini anlatan Başkan Pars, emeklilerin sorunlarını da masaya yatırdı.

“ULAŞILABİLİR OLMALIYIZ”
Gazcıların girişinde, Şoförler Odası'nın tam karşısında, dar merdivenli sıra bir apartmanın gösterişten uzak sıra bir dairesinde faaliyetlerini sürdürüyor, Bursa Emekliler Derneği...  Derneğin yeri ile başlıyoruz Başkan Pars ile söyleşimize... "Osmangazi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Dündar ile sözleştik. Derneğimizin yeri konusunda bizlere yardımcı olacağını umuyoruz. Emeklilerimizin bizlere daha rahat ulaşmasını sağlayacak ve özellikle merdiven çıkmak zorunda kalmayacakları bir yer talebimiz olmuştu sayın Başkanımız Mustafa Dündar'dan. Umuyorum kısa bir zamanda bu konu için bir araya geleceğiz ve çözüm noktasında bir adım atmış olacağız" dedi.“HEDEF 50 BİN ÜYE”
Bursa'da şu an 8 bin üyeyi temsil ettiklerinin altını çizen Başkan Pars, "Çok hassas ve desteğe ihtiyaç duyan bir derneğiz. Biliyorum Bursa genelinde birçok dernek var.  Ancak inanın birçoğu göstermelik ve amacı dışında hareket ediyor. Bu nedenle bizim gibi gerçeğe hizmet etmeye çalışan dernekler büyük zarar görmekte. Bizim tek amacımız 8 bin üyemizin hayatını kolaylaştırmak ve onlara kendilerini özel hissettirmek. Ve inşallah Bursa'da 50 bin üyeye ulaşmak istiyoruz" dedi.

“ÜYELERİMİZİN DERDİ, BİZİM DERDİMİZ”
“Türkiye’nin en büyük gönüllü sivil toplum kuruluşu olarak hizmet vermekteyiz” diyen Başkan Pars, "Üyelerimizin derdi, bizim dertlerimiz diyerek çıktığımız bu yolda, faydalı olabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda da çok şükür Türkiye'de örnek gösterilebilecek bir yapıda ve anlayıştayız. Emeklilerimizin maaşlarından tutun da sağlık alanına dek birçok konuda önemli sorunları var. Bunların hepsini biliyor ve çözümü noktasında yetkilerimiz dahilinde görüşmelerimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

“3 BİN KONUT SÖZÜ ALDIK”    
Emeklilerin merakla beklediği konut çalışmalarına da değinen Başkan Pars, “Yakın zamanda TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik’i İstanbul’da makamında ziyaret etmiştik. Emekliler için ikinci toplu konut projesinin müjdesini vermekten mutluluk duyuyorum. Emeklilerimize toplu konut kazandırmak adına yapmış olduğumuz 3 bin adet konut talebimiz için TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik'ten söz aldık. Amacımız emeklilerimiz mutlu olsun ki bizde mutlu olalım” diye konuştu.
 
Kaynak : Özlem ATAÇ - ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat