“Türkiye Balkanların dostudur”

Bursa 29 Kasım 2016 15:02
Videoyu Aç “Türkiye Balkanların dostudur”
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Batı Trakya'dan Bursa'ya gelen konuklarına, Büyükşehir Belediyesi'nin Balkanlarda öncü olduğu çalışmalarını anlattı ve çalışmaların tek hedefinin de Türkiye ile Balkanlar arasındaki dostluğu pekiştirmek olduğunu söyledi.

Türkiye Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı'nın eşi Hülya Akıncı ile Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) ve Batı Trakya Kadın Platformu üyesi kadınlardan oluşan heyet, Bursa gezilerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti. Başkan Altepe, Gönül Dostları Sofrası'nda bir araya geldiği Batı Trakyalı konuklarına, Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'dan Balkanlara uzanan çalışmalarını anlattı.

“SADECE DOSTLUĞU GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”
 Bursa'nın Türkiye ile Balkanlar arasında dostluk köprüsü kurduğuna işaret eden Başkan Altepe, "Bursa'nın Balkanlarda önemli bir yeri var.  Bursa'da Balkanların her köşesinden yaşayan vatandaşlar ve akrabaları var. Balkanlarda devamlı faaliyetimiz sürüyor. Türkiye ile Balkanların  yakın olması oradaki ülkeler için çok önemli. Bizler de Balkanlardan heyetleri Bursa'da ağırlıyoruz, Bursa'yı tanımalarını istiyoruz. 13 yıldır  belediye başkanıyım, 13 yıldır Balkanlarda en büyük lobi çalışmasını Bursa yaptı. Bizler sadece dostluğu geliştirmek istiyoruz" diye konuştu.

 EL YAPIMI KRAVAT TAKDİM ETTİ
Türkiye  Gümülcine  Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı'nın eşi Hülya Akıncı da Batı Trakya Müslüman  Türk  azınlığının  eğitim ve kültürel birikimine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını  sürdüren  BAKEŞ'in  çalışmalarını anlattı. Halkın kültürel varlığını korumasına  katkı sağlayan  el sanatları öğretmenlerine yönelik olarak Bursa  gezisini  gerçekleştirdiklerini söyleyen ve  Bursa'yı bu geziyle daha yakından tanıdıklarını  anlatan Akıncı, Başkan Altepe'ye  el yapımı kravat takdim etti. Şükrü  Köse'nin de hazır bulunduğu görüşmede  Başkan Altepe, Bursa hakkında bilgiler de verdiği konuklarına  çini bir  plaket hediye etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat