Loading...

“Vicdanımızın Sesi” KIZILAY

Bursa 6 Ağustos 2018 20:21
Videoyu Aç “Vicdanımızın Sesi” KIZILAY
A
a

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcıları ve Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan, Vali İzzettin Küçük ve BTSO’ya ziyaret gerçekleştirdi. Vali Küçük, “Kızılay sadece Türkiye’de değil, 150 yıldır dünyanın farklı coğrafyalarında merhametimizin, vicdanımızın sesi” dedi.

Kızılay heyetinin yapmış olduğu bu güzel ziyaret ile haftaya başlamanın mutluluğunu dile getiren Vali Küçük şöyle konuştu; “Yeni yönetime Şube Başkanımız Davut Gürkan Bey’e hayırlı olsun. İbrahim Bey e yaptığı kıymetli hizmetler için çok teşekkür ediyoruz. Kızılay bizim medar-ı iftiharımız. Kızılay sadece Türkiye’de değil, 150 yıldır dünyanın farklı coğrafyalarında merhametimizin, vicdanımızın, sesi, eli, gözü, kulağı olmaya devam ediyor.”
“DAVUT GÜRKAN KATKI SAĞLAYACAK”
Ziyarette Başkan Kınık, “150. yılını idrak ettiğimiz Kızılay’ın girdiği hayır ve iyilik yarışına katkı sunan nice dostlarımız oldu. Bursa’da selefi İbrahim Bey gibi yeni Kızılay İl Başkanımız Davut Bey de Bursa’dan bizlere katkı sağlayacak. Bursa Kızılay’a hizmetleri ile verdiği eğitimler ile vatandaşlarımıza yardımcı oldu. Afet bilinci oluşturma çalışmaları yaptı. Öğrencilerimize yurt imkânları sundu. Yoksul insanlarımıza destek sağladı” diye konuştu.
“ORTAK ÇALIŞMALARIMIZ OLDU”
BTSO ziyaretinde kısa bir BTSO ve Kızılay tarihi sunumunun ardından sözü önce Bursa Kızılay yeni Başkanı Davut Gürkan aldı. Gürkan şu ifadelere yer verdi; “Bizler ayağımızın tozuyla ziyaret ettiğimiz ilk kurumlardan olarak ve mensubu olduğumuz Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na gelmekten onur duyuyoruz”. Ardından BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “BTSO ve Kızılay, her iki kurum da gerçekten genç cumhuriyetimizin kurulmasından önce kurulmuş olan kurumlar. Birçok alanda ortak çalışmalarımız ve birlikteliklerimiz oldu.”
 
Kaynak : ÖZEL HABER/CEM ÇETİN
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat