‘Yaşamamızda en büyük destekçimiz öğretmen’

Bursa 24 Kasım 2016 11:02
Videoyu Aç ‘Yaşamamızda en büyük destekçimiz öğretmen’
A
a

Özel Kaşif Okulları Kurucu Müdürü Veysel Narman, Öğretmenler Günü nedeniyle Yeni Marmara’ya günün önem ve anlamını dile getirirken, öğretmenliğin en kutsal meslek olduğunu söyledi. Günün her dakikasının öğrenme çabasıyla geçtiğini belirten Veysel Narman, “Öğretmen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anlamlı sözüyle, yaşamın mimarıdır” dedi.

 Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü…
 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Öğretmenler yaşamın Mimarıdır” sözünün ne kadar büyük bir anlam taşıdığını anımsayarak bugünün önem ve anlamıyla tüm  öğretmenlerimizin coşkulu gününü kutluyoruz. Tüm ülkede 24 Kasım Öğretmenler Günü, büyük bir coşkuyla kutlanırken, konuk olduğumuz Özel  Kaşif  Okulları  öğretmenlerinin bugündeki heyecan ve coşkularına tanık olduk. Özel  Kaşif  Okulları Kurucu Müdürü Veysel Narman, 24 Kasım Öğretmenler Günüyle ilgili gazetemize  açıklamalarda bulundu.
“İNSANIN YETİŞMESİ YİNE BİR ÖĞRETMEN ELİYLEDİR”
 Öğretmenliğin iki nedenden dolayı çok kutsal bir meslek olduğuna dikkat çeken Narman, şöyle konuştu: “İlk olarak, Peygamber efendimizin hadisinde ifade etmiş olduğu,  “Ya ilim öğreten ol, ya ilim öğrenen ol, ya dinleyen, ya da bunları seven olunuz. Beşincisi olmayın, helak olursunuz” şekliyle tavsiye ettiği bir meslek olması nedeniyle    öğretmenlik çok kutsaldır. İkincisi de, Mevlana’nın ifadesiyle, insanı yaşat ki, devlet yaşasın. Devleti yaşatmanın temelinde insan varsa, o zaman değerlerinize bağlı bir  insanın yetişmesi de yine bir öğretmen eliyledir.”
“GÜNÜN HER DAKİKASI BİR ÖĞRENME ÇABASIYLA GEÇMEKTEDİR”
 Bugüne kadar öğretmen ifadesinde, öğretmenleri hep okulun ve sınıfın içerisinde gördüğümüze değinen Özel Kaşif Okulları Kurucu Müdürü Veysel Narman, “Oysa bize  göre günün her dakikası bir öğrenme çabasıyla geçmektedir. Ne kadar bilgi sahibi olmuş olsak da yine öğretmenden öğreneceğimiz çok şey olduğunu unutmamalıyız.
“ÖĞRETMENLER YAŞAMIN MİMARIDIR”
 Öğretmen yalnız okulda ya da sınıfta değil tüm yaşantımızda var olurken en büyük destekçimiz olmuştur. Bu nedenle diyorum ki, gelecek gençlerindir. Gençler ise,  öğretmenlerin eseridir ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anlamlı sözüyle, öğretmenler yaşamın mimarıdır” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat