‘Yıldırım, Bursa’nın gelişen yüzü’

Yıldırım 6 Kasım 2016 19:39
Videoyu Aç ‘Yıldırım, Bursa’nın gelişen yüzü’
A
a

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı danışma meclis toplantılarına devam ediyor. AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala burada yaptığı konuşmada, “Yıldırım Bursa’nın gelişen ve değişen yüzü” dedi.

“YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”
AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı, mahalle danışma meclisi toplantılarına Baruthane mahallesinde düzenlenen geniş katılımlı toplantı ile devam etti. Ev sahipliğini AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı'nın yaptığı toplantıya önceki dönem İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edabali de katıldı. AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala burada yaptığı konuşmada, Yıldırım’ın Bursa’nın gelişen ve değişen yüzü olduğunu belirterek “İçinde barındırdığı insan mozaiği ile Türkiye’nin minyatürü olan Yıldırım, dostluk ve barış kenti olarak ülkeye örnek oluyor. Ülkemizin dört bir yanı, Balkanlar ve Kafkaslardan gelen kardeşlerimiz bugün Yıldırım'da huzur içinde yaşayarak Türkiye'yi bölmek isteyenlere en büyük yanıtı veriyorlar. Hizmetlerimizde vatandaşın isteğine öncelik veriyoruz. Yıldırımlı kardeşlerimizin bugün en büyük isteği kentsel dönüşüm ise biz de bu sese kulak vererek yolumuza devam edeceğiz" dedi.
“100 YILLIK PLANLAR GEREKİYOR”
Baruthane Mahallesi Danışma Meclisine katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de yaptığı konuşmada Yıldırım’ın gelecek 100 yılını bugünden planladıklarını söyledi. Yıldırım’da başlatılan ve Türkiye’ye örnek olan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bilgi de veren Başkan Edebali, “Bir şehri dönüştürecekseniz konuya sürdürülebilir bir şehircilik anlayışıyla bütünsel olarak bakmak lazım. Eskileri yıkıp yenilerini yapacağız dersek başarı kaydedemeyiz. Bütünsel bir bakışla düşündüğümüzde şehri kendi ömrümüzle mukayese etmeden, gelecek nesillerimizi de düşünerek 100 yıllık planlar ortaya koymamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat