‘Yıldırım’ı muhtarlarla geleceğe taşıyacağız’

Yıldırım 20 Ekim 2016 19:09
Videoyu Aç ‘Yıldırım’ı muhtarlarla geleceğe taşıyacağız’
A
a

Dünya Muhtarlar Günü’nde Yıldırımlı muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Edebali, amaçlarının muhtarlarla birlikte kenti geleceğe taşımak olduğunu söyledi.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırımlı muhtarları ağırladı. Muhtarların, vatandaşlar ve yerel yönetimler arasında bir köprü vazifesi üstlendiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Muhtarlarımız yerel katılım ve demokrasi anlayışımız adına önemli bir vazife üstleniyor. Yereldeki dinamiklerin harekete geçirilmesi ile bu dinamiklerin genel siyaseti şekillendirdiği bir ülkede yaşıyoruz. Hayatın rutin işlemleri içerisinde muhtarlarımız, tüm sorunlardan sorumlu tutulurlar ve büyük bir gayret içerisinde bu sorunların üstesinden gelmeye çalışırlar. Amacımız Yıldırım’ı daha sağlıklı, daha modern, daha çağdaş bir yapıya büründürürken, muhtarlarımızla birlikte şehrimizi geleceğe taşımak. İlçemizde görev yapan tüm muhtarlarımızın Dünya Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
KATILIMCILIK VURGUSU
Belediye çalışmalarında yalnızca rutin hizmetleri doğru olarak hayata geçirmeyi yeterli olarak görmediklerini vurgulayan Başkan Edebali, “Şehri yaşayan bir organizma olarak gördüğümüz için gelecek hakkında da çalışmaları hemşerilerimizin yaşam kalitesini artırmak ve memnuniyetini sağlamak adına planlıyoruz. Orta ölçekli projelerin yanında vizyon projelerimizle Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak adımları atıyoruz. 30 Mart 2014 ‘te göreve geldiğimiz andan itibaren parke birçok mahalle konağı, pazar yeri, yeni parklar, spor alanları ile şehri donatarak Yıldırım’ın geleceğine yönelik atığımız adımlarla yeni bir heyecan getirdik. Orta ölçekli projeleri de Yıldırım’ı geleceğe taşıma adına yeterli olarak görmüyoruz. Atalarımızın ocağı olan, medeniyetimizin otağı olan bu kadim şehirde vizyon projelerle çok daha üst seviyeye çıkmamız gerekiyordu. Vizyon projelerin hazırlanışında da hem bilimsel ve akademik çalışmalarla hem de sosyal, psikolojik ve ekonomik boyut araştırmalarıyla şehri yarınlara hazırlayacak adımlar attık. Yıldırım’ın uygulama ilan alanı içerisinde kalan arazinin yarıdan fazlasını yeniden planlayarak yeni bir şehir düzenine geçtik” diye konuştu.
“YENİ BİR ÇEHRE KAZANDIRACAĞIZ”
Tüm bu çalışmaların mutfağı olan bir mekan ihtiyacı doğrultusunda Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’ni Yıldırım’a kazandırdıklarını belirten Başkan Edebali, “Bunu da içerisinde teknik birimler, Kentsel Tasarım Müdürlüğü, AR-GE, saha ekibi, Yeşil Yıldırım A.Ş. bulunan ve toplumu bilinçlendirmek için çalışmaların gerçekleşeceği Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’ni inşa ederek gerçekleştirdik. Türkiye’nin en büyük spor kompleksinin inşasına başlandı ve bu tesisi 2017 yılının sonunda ilçemize kazandıracağız. Sular Vadisi projesinde kamulaştırma çalışmaları tamamlanarak mülk sahiplerine 11 milyon lira ödeme yapıldı. Yıldırım’a değer katacak bu vizyon projede ihale aşamasına gelindi. Ankara Yolu’nun altında kalan altı mahallenin birleşme noktasına planlar onaylandıktan sonra düzenleyeceğimiz yarışmayla projesini belirleyeceğimiz bir meydan kazandıracağız. Vizyon projeler ve şehrin yeniden planlanmasıyla Yıldırım’ın mahalleleri değer kazanırken ilçemizin tarihi dokusunu koruyarak yeni bir çehre kazandıracağız” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat