"Yılmaz'a Hodri Meydan"

Gemlik 22 Eylül 2016 22:43
Videoyu Aç "Yılmaz'a Hodri Meydan"
A
a

Başkan Refik Yılmaz’ın Gemlik tarihinin en büyük yolsuzluğuna karışıtığını iddia eden MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu, Başkan Yılmaz’a seslendi

Milliyetçi Hareket Partisi Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu, 2012 yılında Belediye encümeni tarafından Borusan ve Çimtaş firmalarına 25 trilyona yapılan yaklaşık 60 dönümlük satışın, Danıştay Kararı ile iptal edilmesine rağmen Başkan Yılmaz’ın yargı kurallarını dikkate almadığını söyledi.
 
2012 yılında yarı fiyatına iki firmaya satılan belediye arazisi için sert açıklmalar yapan MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu, Başkan Refik Yılmaz’a da çağrıda bulundu. Başkan Durdu; ‘’Siyasi sorumluluğumuzun gereği olarak, Bursa İdare Mahkemesinde ve akıbetinde Danıştay da görülmek üzere idari yargıya müracaatımız oldu. İdari yargı diyorum çünkü konu idare yargıyla alakalı bir konu. Belediye adına ve Gemlik adına çok kıymetli meclis üyelerimizin marifeti ile açılmış bir dava ve bu davayı nihayetinde kazanan Gemlik Belediyesi olmuştur” dedi.

KAZANAN GEMLİK OLDU

Danıştayın kararı ile kazananın ilçe halkı olduğunu söyleyen Başkan Durdu, “Bu davanın sonucunda kazanan Gemlik halkı olmuştur. Bu bir siyasi mücadele değildir. Gemlik belediyesi ve Bursa tarihinin en büyük usulsüzlüğü yapıldı. Eğer Belediye Başkanı kendine güveniyorsa Savcılık bizim müracaatımızı kabul etti. Bununla ilgili ön bilgi aldı. Dosyayı İçişleri Bakanlığına soruşturma izni için gönderdi. Buyursun Sayın Belediye Başkanımız, AK Parti zihniyeti soruşturma ile alakalı bir yol açılsın, bizde MHP olarak yargı önüne çıkalım, Belediye Başkanı ve işbirlikçilerinin nedenli bir siyasi usulsüzlük, yolsuzluk ve rüşvetle iç içe olduklarını parti huzurunda ve kamu huzurunda paylaşalım. Ben buradan kendisine hodri meydan diyorum’’ dedi.
 
1000
icon
Gemlik 25 Eylül 2016 00:59

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner.Devlet hafızası unutmaz

0 1 Cevap Yaz
MUZAFFER MÜCAHİD AKINCI 24 Eylül 2016 11:02

GEMLİK TARİHİNİN EN BÜYÜK YOLSUZLUĞU GEMLİK GÜNAYDIN SİTESİ http://mucu71.wordpress.com/2014/01/27/masal-bu-ya/

0 0 Cevap Yaz
Osman 23 Eylül 2016 21:47

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamalıyız.

0 4 Cevap Yaz
lighthearted

Anayasa Mahkemesine kadar AKP'nin elinde olan bir ADALET yada HUKUK sisteminde AKP'li bir belediye başkanının ceza alabileceğini düşünüyorsanız siz siyaseti bırakın sayın Osman. Bunu bilmemenize imkan yok. Bunu bile bile seni yargıya verip ceza almanı sağlayacağım diye ortaya çıkmak yaklaşan seçim öncesi MHP reklamını yapmaktır.

4 0
lighthearted 23 Eylül 2016 08:43

Syn Osman DURDU; :) Yargıtay ve Danıştay'ın aldığı kararların bir yaptırımı olması için o karar ile birlikte adaletin gerekli makamlarına dilekçe ile başvurman lazım. Yargıtay ve Danıştay'ın aldığı kararlar sadece karar olmakla kalıyor yani bir yaptırımı veya müeyyidesi olması için bu kararı Adli mercilere dilekçe yazarak yapacaksın. MHP'de avukat yok mu? MHP'de Adalet araman için seni yönlendirecek biri yok mu? Seçim yaklaştığı için goygoy yapma yahu :) Yapmacık şeyler yada yapıyorMUŞ yada yapMIŞ gibi görünerek insanları kandırmayı bırakın artık. Ülkücü olacaksınız güya.

9 0 Cevap Yaz
Gemlik sevdalisi

Muhtemelen haberi okumalısınız içeriğinde gerekli açıklamalar var ileri derecede sokak ağzı ile cevap verme nezaketini gösteremediği için kusura bakmayın

0 6
lighthearted

ileri derecede sokak ağzı nezaketi de ne demek oluyor? Senin ağzından çıkanı kulağın duymuyor. Ne dediğini de bilmiyorsun. Böyle bir beyincikle kalkmışsın bir de cevap verme zahmetine girmişsin. Çok yazık :) Anayasa Mahkemesine kadar bütün yargı AKP'nin elinde. Kimi kime şikayet ediyorsun? Takipsizlik verirler olay biter. Sen Refik'in ceza alacağını mı sanıyorsun?

2 0
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat