Loading...

‘Yüreğimiz soğuyacak’

Bursa 30 Kasım 2017 01:09
Videoyu Aç  ‘Yüreğimiz soğuyacak’
A
a

İnegöl Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ziyaretinde konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bosna Kasabı Ratko Mladiç’e verilen müebbet hapis cezasını değerlendirerek, “Yüreğimizi soğutacak bir karar” dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İnegöl Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarete, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile Bosna Hersek Türkleri katıldı. Srebrenitsa soykırımından suçlu bulunan ‘Bosna Kasabı’ eski Sırp komutan Ratko Mladiç’e soykırım, insanlığa karşı suç ve savaş kanunlarını ihlalden müebbet hapis cezası verilmesi üzerine Çavuşoğlu, “Katile verilen ceza yüreğimizi soğutacak” dedi.

 “ANA MUHALEFET YOK”

DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma Merasimi’ne de katılan Çavuşoğlu burada ana muhalefeti eleştirerek, “Türkiye ile ilgili hangi kirli söz sarf edilmişse onun peşine takılan bir siyasi anlayış, ana muhalefet var. Türkiye ile ilgili tuzaklanan uluslararası odaklara propagandalık yapan bir siyasi anlayış var. Türkiye’de maalesef bir ana muhalefet yok. Ana muhalefeti yapan AK Parti’dir. Hem kendimize muhalefet ediyoruz, hem yönetiyoruz, Türkiye’yi de büyütmeye devam ediyoruz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat