‘ZULME DUR DEME VAKTİ’

Bursa 30 Ağustos 2017 22:30
Videoyu Aç ‘ZULME DUR DEME VAKTİ’
A
a

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan Myanmar’da Müslümanlara yönelik uygulanan acımasız şiddet hakkında bir mesaj yayımladı. Erbakan mesajında zulme dur deme vaktinin geldiğini vurguladı.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Myanmar’da Müslümanlara yönelik uygulanan acımasız şiddet hakkında bir mesaj yayımladı. Erbakan mesajında şunları söyledi: “1962 yılından beri kesintisiz olarak Burma/Myanmar’da Müslümanlara yönelik acımasız şiddet politikaları, son yıllarda hızlı bir ivme kazanmış ve Müslüman varlığını tamamen ortadan kaldırmaya yönelik sistematik bir soykırıma dönüşmüştür. Başta İslam Birliği Teşkilatı ve D-8 olmak üzere, tüm uluslararası kuruluşları gerekli adımların atılması ve katliamların sona erdirilmesi için acilen harekete geçmeye davet ediyoruz.”
 
Genel Başkan Erbakan sözlerine şöyle devam etti: “Keza, Bangladeş Kurtuluş Savaşı sırasında, Bangladeşli kardeşlerini bağırlarına basan Rohingyalı Müslümanların Bangladeş’e geçici olarak kabullerinin sağlanması ve bu konuda uluslararası yardım kuruluşlarının harekete geçmesi büyük bir zaruret arz etmektedir.  Özellikle Maungdaw ve Rathedaung’ta katliamlar sonrası, Müslümanların evleri ateşe verilmekte ve 87.000 kişi ülkeyi terk etmeye zorlanmaktadır. Savunmasız çoluk çocuk, yaşlı ve kadınları terörist olarak göstermeye çalışılması hiçbir şekilde kabul edilemez bir durumdur.” 
 
1000
icon
MetinHasırcı 4 Eylül 2017 22:43

Muhterem Erbakan Beyefendi bu açıklaması ile pek mühim bir yaraya neşter vurmuş bulunmaktadır. Bu örnek açıklaması hasebiyle kendilerini tebrik ederken D-8 'leri de gündeme getirmek suretiyle siyaset alanına ve yönetime D-8'lerin daha yüksek sayıda bir topluluk sayısına iblağ edilmesini de işaret etmekte bulunduğunu Sayın Dış işleri bakanının sadece demeçle üzüntülerini beyanla iktifa etmemesini, D-8'in medeniyet-i insaniyenin temadisinin temininin de vijdan sahiplerinin olumlu rol oynayabileceklerine inanarak zulmün durdurulmasında yanlarında görmek istediklerini ifadeden kaçınmaması gerekir. Muhterem Erbakan'a Ege ve Adalar denizinde 18 adanın yunaniler tarafından zimmetlerine geçirildiği iddiasına da bir atfu nazar eylemesi gerekir diye düşünüyorum. Fiemanillah

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat