1 milyonluk toplu açılış

İznik 4 Kasım 2016 19:29
Videoyu Aç 1 milyonluk toplu açılış
A
a

İznik Belediyesi’nce 1 milyon lira harcanarak yapımları tamamlanan tesisler bugün düzenlenecek toplu açılış töreniyle hizmete açılacak. Belediye Başkanı Osman Sargın, törene Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Ak Partili milletvekillerinin katılacağı açıkladı.

 İznik Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yunus Emre Semt Parkı, Çamoluk Mahalle Konağı, Eko Turizm Tesisi (bungalov evleri), Mustafalı Mahallesi Düğün Salonu, Şerefiye Mahallesi Zeytin Alım Merkezi, Tacir Mahallesi Tarımsal Sulama Deposu’nun toplu açılış töreni bugün saat 15.00’da Çampınar Mahallesi’ndeki Bungalov Evleri İznik Eko Turizm Tesisleri’nde gerçekleşecek. Toplu açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, eski İçişleri Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala olmak üzere çok sayıda milletvekilinin katılacağı bildirildi.
İLÇEYE KATKI SAĞLAYACAK
Açılış töreni ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Osman Sargın, ”İznik Belediyesi olarak kırsalda ve merkezde birçok yatırımımız devam ediyor. Bu yatırımlardan bitmiş olanları toplu açılış töreni ile hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Tarımdan turizme, spordan gençliğe birçok alanda yaklaşık 1 milyon TL tutarındaki yatırımlarımız ile İznik’e her alanda katkı sağlamaya devam ediyoruz. BEBKA ile hayata geçirdiğimiz İznik Eko Turizm Tesislerimiz İznik’e 15 dakika uzaklıkta Katırlı Dağları eteklerinde İznik’i kuş bakışı görebileceğiniz bir ortamda. Tesisimizde 14 adet bungalov ev, restoran, paintball sahası, geleneksel okçuluk sahası ve doğal yürüyüş parkurları ile yöresel ürünler satış alanı bulunuyor.
VE DİĞER YATIRIMLAR
Bunun yanı sıra Çamoluk Mahalle Konağımızın da açılışını gerçekleştireceğiz. Konağımız 120 metrekare, 2 katlı ve bir muhtar odası, sağlık hizmetleri odası, alt katı ise mahalle halkının vakit geçirebileceği kıraathane olarak hizmet verecek. Mustafalı Mahallesi’nde yapımını tamamladığımız düğün salonu ise, mahalle sakinlerinin düğün ve cemiyetlerini rahatça yapabileceği 330 metrekare kapalı alandan oluşuyor. Merkezde yapımını tamamladığımız Yunus Emre Semt Parkı ise çocuk oyun parkı, basketbol sahası ve spor aletlerinden oluşuyor. Şerefiye Mahallesi Zeytin Alım Merkezi ve Tacir Mahallesi Tarımsal Sulama Deposu da tarım alanında hemşerilerimizin hayatına kolaylık katıyor. Tüm bu hizmetlerin toplu açılışını gerçekleştireceğimiz törene ben tüm hemşerilerimi davet ediyorum, şimdiden ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
Bugünkü törenlere katılım için saat 14.00’dan itibaren Ayasofya Orhan Camii önünden araç kaldırılacağı belirtildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat