Loading...

15 CHP'li İYİ Partiye geçiyor

Türkiye 22 Nisan 2018 13:13
Videoyu Aç 15 CHP'li İYİ Partiye geçiyor
A
a

15 CHP'li İYİ Parti'ye geçiyor.

İYİ Partinin mecliste grup kurarak seçime girmesi hedefleniyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 20 milletvekilinin imzası yeterli oluyor ve İYİ Parti'nin halihazırda mecliste 5 vekili bulunuyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay açıklama yaptı.
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Demokrasinin kazanması için, yargının siyasi tasarrufunun ortadan kaldırılması için, siyasi değil ama demokratik bir tasarrufla CHP’ye mensup 15 milletvekili partimizden bugün istifa ettiler ve İYİ Parti’ye katıldılar" dedi. Altay konuşmasında "Biz CHP olarak demokrasi ayıbına karşı demokrasi arayışımızı sürdüreceğiz. Siyasallaşan yargıya karşı da demokrasi içinde, demokratik norm ve kurallar içinde mücadele edeceğiz. YSK’nın bir demokrasi ayıbına zorlanması, YSK’nın bir demokrasi ayıbına imza atması ve atamamasına fırsat ve imkan tanımak istiyoruz. YSK’nın değerli üyelerinin de OHAL ve iktidar baskısına maruz kalmamasını istiyor. Türkiye’de bir rahatlamaya ve herkesin ‘evet, şimdi oldu, hak eden herkes seçime girebiliyor’ görüş ve algısının toplumda oluşmasını istiyoruz. Bu sebeple demokrasinin kazanması için, yargının siyasi tasarrufunun ortadan kaldırılması için, siyasi değil ama demokratik bir tasarrufla CHP’ye mensup 15 milletvekili partimizden bugün istifa ettiler ve İYİ Parti’ye katıldılar” şeklinde konuştu.
CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ise, "15 milletvekilimiz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla istifa etmiştir" dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat