19 Mayıs Bayramınızı Çoşkuyla Kutluyoruz

Bursa 19 Mayıs 2017 16:54
Videoyu Aç 19 Mayıs Bayramınızı Çoşkuyla Kutluyoruz
A
a

19 Mayıs 1919 Türkiye’yi aydınlatan güneşin ışığını yansıtıyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bursa, Eskişehir, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya ve Bilecik'te törenler düzenlendi. Bursa'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde, işitme ve konuşma engelli gençler, bando eşliğinde işaret diliyle İstiklal Marşı'nı söyledi.

Törenler, Heykel'deki Atatürk Anıtı'nda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına çelenk konulması ve saygı duruşuyla başladı. Okunan İstiklal Marşı ise bir grup genç tarafından işaret diliyle aktarıldı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenleri, saat 09.30'da Heykel'deki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması töreni ile başladı. Daha sonra Tophane Saltanat Kapısı'nda Atatürk'ü Anma ve Gençlik Yürüyüşü yapıldı. Bu yürüyüşe katılan binlerce vatandaş, ellerinde bayraklarla yürüdü. Kutlama programı saat 11.00'de Kent Müzesi önünde Vali Vekili Abdin Uysal, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Ödünç, Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı  Ali Öztürk ile Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin'in katılımı ile başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, burada yaptığı konuşmada, gençlerin kentin dört bir yanından kutlamalara eşlik ettiğini söyledi.Bayramın tüm ilçelerde de büyük bir coşkuyla kutlandığını dile getiren Şahin, "Biz gençlerimizin 19 Mayıs ruhuyla yetişmesini arzu ediyoruz. Kutlamalarla birlikte 19 Mayıs'ın altındaki o milli kurtuluş mücadelesinin değerlerini kavramaları ve o değerlerle büyümeleri bizim için çok önemli." diye konuştu.
Daha sonra öğrencilerin oluşturduğu kortej, Tophane Saltanat Kapısı'ndan Heykel'deki Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü.​

Yürüyüşe Bursa Vali Vekili Abidin Ünal, Bursa Protokölü ve çok sayıda genç eşlik etti. Törenin yapılacağı Bursa Kent Müzesi'nin önüne kadar devam eden yürüyüşte, ellerde yer alan ve yürüyüşte açılan ay-yıldızlı bayrağın seyri doyumsuz sahneler oluşturdu.

Çok sayıda vatandaşa eşlik eden gençlerin enerjileri ile bayram yerine çevirdikleri Kent Müzesi önünde gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından halk oyunları, şiir okunması ve öğrenciler tarafından sergilenen çeşitli gösteriler ile devam etti.

Türk Milleti’nin büyük önderi Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu anlamlı bayramda milletimize sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyoruz.
Yeni Marmara Gazetesi  ve çalışanları olarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik  ve Spor Bayramınızı kutluyoruz.
 
Kaynak : HABER MERKEZİ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat