2017'de yeni metroya start

Bursa 20 Kasım 2016 17:46
Videoyu Aç 2017'de yeni metroya start
A
a

Bursa Yıldırım'da 9 kilometrelik hatta 600 milyon liraya mal olacak metronun inşaatına 2017'de başlamak istediklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya'ya destek veriliyor. Biz de metrolar için Ankara'dan yüzde 50 destek istiyoruz" dedi.

Gökdere'den  başlayarak Beyazıt Caddesi, Davutkadı, Tayyareci  Mehmet Ali Caddesi Baruthane, Değirmenlikızık,  Tezok,  Siteler, Şevket Yılmaz Hastanesi ve Mimar Sinan Bursaray   istasyonuna  bağlanacak 9 kilometrelik  yeraltından gidecek  metro hattına 2017 yılında  start vermek istediklerini vurgulayan Başkan Altepe, "Daha önceki projelerimizde Şevket Yılmaz  Hastanesi'ne gidiyordu. Bunu Mimar Sinan  Bursaray istasyonuna bağladık. Yıldırım'ın yeni metrosuyla  ilgili çalışma ve projeler sürüyor. Ankara  ile görüşme içindeyiz. Bir yandan projeler yapılırken bir an önce de başlatılması yolunda  Ankara'nın desteğini  almamız lazım.
"2017  İÇİNDE  FAALİYETE  BAŞLAYALIM İSTİYORUZ"
Bakanımız, milletvekillerimiz alternatif çalışma yapıyor. Yarı  bedeli Ankara'dan desteklenmesini talep ediyoruz. 2017 içinde faaliyete  başlayalım istiyoruz. Destek olursa daha sonraki metro  adımları, yapacağımız yer altı yatırımları ve diğer hatlarımız hızlı şekilde gerçekleşir" diye konuştu.
"HER ŞEY  BİZİM  ÜZERİMİZDE  BİZ YİNE DE ÇÖZMEYE UĞRAŞIYORUZ  HİÇ BİR YATIRIMI AKSATMAMAK  İSTİYORUZ”
Yıldırım metrosunun 600 milyon liraya mal olacağını anlatan Başkan Altepe, "Her şey  bizim üzerimizde. Biz yine de çözmeye uğraşıyoruz. Hiç bir yatırımı aksatmamak istiyoruz. Ancak diğer yandan da yeni metro hatlarını başlatmaya çalışıyoruz. Hükümet bazı konularda İstanbul, Ankara, biraz İzmir ve Antalya'ya destek veriyor. Biz de yeni ulaşım yatırımlarımız için destek istedik" şeklinde konuştu.
NİLÜFER'DE YENİ BİR METRO HATTININ PLANI
Başkan  Altepe, Yıldırım'ın hayata geçirilmesinin ardından Osmangazi'de Çekirge bağlantılı  yeni bir metro  ve daha sonrasında Nilüfer'de yeni bir metro hattının planlandığını sözlerine ekledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat