2500 Öğrenciye Alinur Aktaş'tan Hediye

Orhangazi 20 Eylül 2016 20:47
Videoyu Aç 2500 Öğrenciye Alinur Aktaş'tan Hediye
A
a

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu yıl birinci sınıfa başlayan 2500 öğrenciye eğitim seti hediye etti.

İnegöl Belediyesi yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da kırtasiye yardımlarını tamamladı.
Belediye Başkanı Alinur Aktaş Kocatepe Ortaokulunda kırtasiye malzemesi dağıtımlarına katıldı. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Başkan Alinur Aktaş, konuya ilişkin açıklamalarda da bulundu. Aktaş, “Yaklaşık 53 bin öğrenci ve 3 bin 500’e yakın öğretmeniyle büyük bir eğitim ordusuna sahip İnegöl’deki tüm idareci, öğretmen, öğrenci, veli ile milli eğitim camiasının ilköğretim haftasını tebrik ediyor, yeni eğitim ve öğretim döneminin İnegöl’ümüze ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah sorunsuz ve sıkıntısız bir eğitim öğretim yılı geçiririz. Tabi uzun bir yaz tatili sonrası öğrencilerimiz okullarına kavuştular. Öğrencilerimizin gelmesiyle her yeni eğitim ve öğretim döneminde okul bahçelerimiz çiçekler gibi açıp şenlenmekte.
15 TEMMUZ BİR MİLAT
Eğitim yuvalarında aklı ve irfanı hür bir şekilde eğitim öğretim hayatlarına devam edecek geleceğimizin teminatı yavrularımızın vatanına bağlı, bayrağına saygılı bir şekilde millet sevgisini yüreklerinde taşımanın elzemi ile yetişmeleri en büyük temennimiz. Ders zili çaldığında öğrencilerimizin ilk dersi ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma’ teması oldu. O günü milletimizin tek yürek olduğu bir milat olarak görüyoruz. Bu haftanın teması bu konu üzerinde olacak. Öğrencilerimizin aldıkları bu ilk ders ile birlikte vatan ve millet sevgisinin hiçbir şeye değişmez bir unsur olduğunu eminim ki en iyi şekilde öğrenecekler” dedi.
2500 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE
Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilere kırtasiye yardımında bulunulduğunu kaydeden Başkan Aktaş, “İnegöl Belediyesi Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz aracılığıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilkokul düzeyinde 1500, ortaokul düzeyinde 1000 olmak üzere toplamda 2500 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduk. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tespit etmiş olduğu öğrencilerimize yapılan kırtasiye desteği ilkokul ve ortaokul seviyesinde toplam 63 okulda yapılmaktadır. Bugün sembolik olarak Alanyurt Kocatepe İlk ve Ortaokulunda dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz. Okulumuzda 70 öğrencimize kırtasiye seti yardımında bulunuyoruz. Öğrencilerimizin kırtasiye setinde temel ihtiyaçları olan kalemler, defterler, boyalar vb. malzemeler yer alıyor. Kırtasiye yardımlarımızın belediyemize maliyeti yaklaşık 70 bin TL’dir” açıklamalarında bulundu.
Aktaş, İnegöl Belediyesi Ortaokulu ile ilgili çalışmalara da yakın bir zamanda başlanacağını sözlerine ekledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat