41 ülkeden tam 20 bin ziyaretçi

Bursa 6 Kasım 2016 18:30
Videoyu Aç 41 ülkeden tam 20 bin ziyaretçi
A
a

Bursa'yı fuarcılıkta Türkiye'nin merkezi yapma kararlığıyla çalışmalarını sürdüren BTSO ve stratejik ortağı TÜYAP Bursa Fuarcılık işbirliğinde Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) destekleriyle düzenlenen Bursa 2. Blok Mermer Fuarı'nda, bu yıl 14 farklı ülkeden 200'ü aşkın firma stant açtı. Doğal taş ve blok mermer sektörünün kalbinin attığı fuar, aynı zamanda Türk firmalarının yeni müşteriler kazanmasını sağladı.

Bursa'yı fuarcılıkta Türkiye'nin merkezi yapma kararlığıyla çalışmalarını sürdüren BTSO ve stratejik ortağı TÜYAP Bursa Fuarcılık işbirliğinde Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) destekleriyle düzenlenen 'Bursa 2. Blok Mermer Fuarı', sektöre yeni soluk kattı. Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarda, bu yıl 14 farklı ülkeden 200'ü aşkın firma stant açtı. Doğal taş ve blok mermer sektörünün kalbinin attığı fuar, aynı zamanda Türk firmalarının yeni müşteriler kazanmasını sağladı. 
“LİDER BİR FUAR”
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin sahip olduğu sanayi alt yapısı ve katma değerli üretiminin fuarcılık faaliyetleri sayesinde güç kazandığını söyledi. BTSO olarak TÜYAP Bursa Fuarcılık işbirliğiyle kent ekonomisine değer katan çok sayıda fuar kazandırdıklarını söyleyen Başkan Burkay, 2.'si düzenlenen Bursa Blok Mermer Fuarı'nın yüzde 41'lik rekor büyüme ile gerçekleştiğini vurguladı. 4 gün boyunca sektörün kalbinin Bursa'da attığını ifade eden Başkan Burkay, fuar boyunca sergilenen blok mermerlerin tamamının satıldığını söyledi. Başkan Burkay, “Sektörümüzün talepleri doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Blok Mermer Fuarı, sektöre ve ülke ihracatına büyük değer kattı. Bursa'nın ortak aklının gücüyle hayata geçirdiğimiz Blok Mermer Fuarımız, sektörde ülkemizin lider fuarlarından birisi haline geldi” dedi.
“BÜYÜMEK İÇİN FIRSAT”
Başkan İbrahim Burkay, Bursa 2. Blok Mermer Fuarı'na Ticari Safari Projesi kapsamında 600'den fazla yabancı iş adamının sektör temsilcileriyle buluştuğunu söyledi. Ticari Safari Projesi ile 3 yılda 8 binden fazla yabancı alıcıyı Bursa'ya getirerek firmalarla buluşturduklarını hatırlatan Burkay, Blok Mermer Fuarı'nda yapılan satışların ülke ekonomisine büyük değer sağladığını dile getirdi. Fuarda Türk firmalarının farklı ülkelerden yeni müşteriler de kazandığını kaydeden Başkan Burkay,  “Ticari Safari Projesi kapsamında Türk firmalarıyla yabancı alım heyetleri arasında yapılan işbirlikleri, ülkemizin ve sektörümüzün büyümesine fırsat oluşturdu. Blok Mermer Fuarımızın 3.'sünü önümüzdeki sene 1-4 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Hedefimiz, ülkemizin büyümesine liderlik eden firmalarımızın rekabetçi ve ihracatçı kimliğine güç katmasını sürdürmektir” diye konuştu.
“EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”
TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, her geçen gün değeri artan Türk doğaltaş ve mermer sektörüne yönelik düzenlenen fuarda 26 bin ton toplam ağırlıkta 1080 blok mermerin 7 ayrı salonda, ocak ve iş makinelerinin de açık alanda sergilendiğini söyledi. Ersözlü, şöyle konuştu: “Toplam 50 bin metrekare alanda hazırlanan, ülkemizde blok mermer konusunda düzenlenen tek ihtisas fuarı, geçtiğimiz yıla oranla ziyaretçi sayısında yüzde 34 artış göstererek 41 ülkeden ve yurt içinden gelen 19.675 iş profesyoneli tarafından ziyaret edilerek, marka bir fuar olma yönünde emin adımlar ile yoluna devam ediyor.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat