Loading...

8 MART UMUT OLSUN

Türkiye 8 Mart 2018 02:03
Videoyu Aç 8 MART UMUT OLSUN
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan başta olmak üzere devletin zirvesi 8 Mart Kadınlar Günü’nü yayımladıkları mesajlar ile kutladı.

'AYRIMCILIĞA KESİNLİKLE KARŞIYIZ’

Aileden başlayarak hayatın her yerinde ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakarlıklarıyla dünyayı güzelleştiren kadınların Dünya Kadınlar Gününü tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadını veya erkeği, aynı madalyonun iki yüzü gibi telakki eden bir medeniyetin mensupları olan bizler, cinsiyetçi yaklaşımların her türüne karşıyız. İnsan onurunu yok sayan ve yaşanan pek çok acının da müsebbibi olan çarpık zihniyetlere karşı mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu konuda kesin kararlıyız” dedi.

‘FEDAKAR ANALARIN ACILARINI PAYLAŞIYORUM’

Bu özel günün, ülkemiz kadınlarına hayırlar getirmesini dileyen Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, "Vatanın bekası için, evladını, eşini feda eden şehit analarının ve eşlerinin derin acısını paylaşıyor, yüce yüreklerini hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Rabbim kalplerini teskin etsin, şehitlerimizi rahmetiyle kuşatsın. Suriye'nin mazlumları, Filistin’in gözü yaşlı kadınları, Myanmar'ın çaresizleri başta olmak üzere, mağdur ve mazlum coğrafyalarda yaşayan tüm kadınlar için ‘8 Mart, umut olsun’ diyorum" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat