Loading...

Abd’De Yaşayan Türkler Seçimlerin Son Günü Sandığa Büyük İlgi Gösterdi

Siyaset 17 Haziran 2018 21:35
Videoyu Aç Abd’De Yaşayan Türkler Seçimlerin Son Günü Sandığa Büyük İlgi Gösterdi
A
a

Abd’De Yaşayan Türk Vatandaşları, 24 Haziran'da Türkiye’De Gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Ve 27’İnci Dönem Milletvekili Seçimleri İçin Oy Verme İşleminin Son Gününde Sandıklara Yoğun İlgi Gösterdi.

ABD’de yaşayan Türk vatandaşları, 24 Haziran’da Türkiye’de gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci dönem milletvekili seçimleri için oy verme işleminin son gününde sandıklara yoğun ilgi gösterdi.
Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye’de 24 Haziran’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci dönem milletvekili seçimleri için kurulan sandıklara seçimlerin son gününde yoğun ilgi gösterdi. ABD genelinde Türk temsilciliklerinde devam eden oy verme işlemlerinin, 17 Haziran Pazar günü saat 21.00’ de sona erecek olmasıyla Delaware, Pennsylvania, New Jersey ve New York eyaletlerinde yaşayan Türk seçmenler Türkiye New York Başkonsolosluğu önünde sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu.
ABD’de yaşayan ve seçmen kütüğüne kayıtlı olan 106 bin 335 Türk seçmen, Washington Büyükelçiliği, New York, Boston, Houston, Los Angeles, Miami ve Chicago başkonsolosluklarında oylarını kullanıyorlar.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat