ABD yeni Başkanı Trump

Türkiye 9 Kasım 2016 11:24
Videoyu Aç ABD yeni Başkanı Trump
A
a

ABD Başkanlık seçim sonuçları açıklandı son dakika haberlerine göre ABD seçimlerini Donald Trump kazandı. 45. ABD Başkanı Donald Trump Pensilvanya eyaletini de alarak Clinton'a ters köşe yaptı.


ABD Başkanlık seçim sonuçları açıklandı. Associated Press'e göre, Donald Trump 274 delegeyi bularak yeni ABD başkanı oldu, Clinton'ın alması beklenen Pensilvanya eyaletini Trump kazandı.
CLINTON TRUMP'I ARADI, YENİLGİYİ KABUL ETTİ
Hillary Clinton'ın, Donald Trump'ı arayarak yenilgiyi kabul etti.
TRUMP'IN YARDIMCISI PENCE KONUŞMA YAPIYOR
Trump'ın yardımcısı Mike Pence, zafer konuşması yapıyor.
 TÜRKİYE'DEN ABD SEÇİMİ İÇİN İLK AÇIKLAMA
Pensilvanya eyaletindeki 20 delegeyi de kazanan Cumhuriyetçi aday Donald Trump 274 delegeye ulaşarak başkan seçildi. Trump'ın, ABD başkanı seçilmek için 270 delegeye ihtiyacı vardı. Demokrat Parti Hillary Clinton'ın ise delege sayısı şu an 218.
Yasama organları Senato ve Temsilciler Meclisi'nde de Cumhuriyetçi Parti liderliğini sürdürüyor. Senato'da Cumuhuriyetçi sandalye sayısı 48, Demokratların sandalye sayısı 46.
Şu an için belli olmayan sandalye sayısı 6.
 Trump, Türkiye'deki darbe girişimi, Erdoğan ve Gülen için neler söylemişti?
CLINTON: BU İŞ DAHA BİTMEDİ
Clinton'ın kampanya şefi Podesta Demokrat Parti'nin seçim merkezinde bekleyen Clinton destekçilerine, "Evinize gidin ama bu iş bitmedi daha söyleyecek şeylerimiz var. Oyların yeniden sayımını bekleyeceğiz" açıklamasını yaptı. Ayrıca başkan adayı Hillary Clinton'ın bu bir konuşma yapmayacağı belirtildi.
ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ'NDE CUMHURİYETÇİLER KONTROLÜ ELE ALDI
Temsilciler Meclisi'nde ise Cumhuriyetçiler kontrolü tamamen ele geçirdi. Salt çoğunluk olan 218'i geçerek şimdiden 223 sandalye kazandı. Demokratlar ise 160 sandalyede kaldı. Halen belli olmayan 52 koltuk var. Ancak bunları Clinton'ın partisi bile alsa değişiklik olmayacak
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat